Сергію Анатолійовичу, Ви – успішна та досить активна людина. Розкажіть з чого починалася Ваша бізнес-діяльність?

Мабуть, як і в багатьох людей, які чогось досягли або щось реалізували, все починалося з мотивації і бажання робити щось важливе, творити, створювати, розвивати. Тобто, з мотивації чогось більшого.  А далі було багато різних експериментів, спроб, пошуків, щось вдавалося, щось ні. Але саме мотивація була тим топливом, що рухало вперед та не дозволяло зупинятися. І так шляхом спроб, помилок, провалів я шукав себе і вкінці-кінців знайшов свій шлях. Тут мова не про створення бізнесу чи заробіток грошей, мій шлях – це творення «живих організмів», творення ціннісних ділових спільнот, комьюніті. Моє основне призначення – це розвивати спільноти та ділові клуби, все інше другорядне.

Так склалося, що ще з університету я почав розвивати студентські молодіжні спільноти, пізніше бізнесові. Мені це сподобалось. Я побачив, що можу робити це ефективно. Через ці спільноти я здатен не тільки розширювати Всесвіт та можливості для учасників, але й впливати на світ і створювати більше позитиву, цінностей та благ навколо мене.

Як засновник та ментор успішних бізнес-клубів в Україні та низки інших проєктів, розкажіть, де шукати нові ідеї підприємцям?

В сучасному світі, я вважаю, що з ідеями проблем немає. Ми маємо величезний інформаційний простір і для тих людей, в яких дійсно є бажання та мотивація, знайти ідею не проблема. Якщо не вистачає творчого потенціалу самому вигадати щось, можна організувати систему або процес, коли тобі цю ідею придумають. Дякуючи Інтернету, зараз проблем з цим немає.

Але тут інше питання. Важливо не просто знайти ідею, яка була б прибутковою, тут важливо зрозуміти, чи це ідея саме ваша, чи вона відповідає вашим цінностям та місії. Бо коли ти реалізуєш щось дуже близьке саме тобі, тоді ти можеш творити зранку до вечора, тобі буде неважливо, які стоятимуть перепони і чи вірить в неї хтось чи ні. Вона твоя. А якщо ти просто реалізовуєш ідею тому, що під неї є ринок, продукт і попит, можливо, ти отримаєш гроші, але не будеш реалізовувати себе та свій задум про Бога стосовно тебе.

– Насправді в Україні досить велика конкуренція бізнес-клубів, але це не перешкоджає вам бути  успішними і затребуваними і фактично показувати приклад для інших? У чому секрет?

У мене немає ніяких секретів. Я маю певний світогляд – те, як я бачу світ, те, як я дію та як працюю. І в цьому світогляді немає такої категорії, як конкуренція. Я просто живу, реалізовуючи свій сценарій. Коли ти реалізуєш своє індивідуальне призначення, то в тебе не може просто бути по визначенню конкурентів тому, що в кожного буде своє.

Що стосується клубів. Для мене це також дивно, бо я не визначаю їх, як щось, що конкурує між собою. Для мене це не бізнес та боротьба за аудиторію чи бізнесменів. Для мене – це певна ідея, цінності, такий своєрідний окремий світ. І він притягує лише тих людей, яким близька ця ідея. Для мене не важливо, скільки в цьому світі буде людей, важливо щоб вони розділяли нашу ідею та цінності.

СЕО Club Ukraine завжди будувався навколо чогось більшого, чим просто бізнес клуб. Нас об’єднує не просто бізнес, тусовки чи івенти, ми як живий цілісний організм. Ми у нас більше, ніж я. Це проявляється в культурі клубу, коли ми допомагаємо один одному, коли ми відкриті та підставляємо плече. Ми також разом заради більшого, ми не просто розширюємо можливості один для одного, ми разом об’єднуємо зусилля для того, щоб робити світ кращим навколо. Тут мова про особливу філософію цього клубу і тому у нас немає конкуренції, ми просто реалізуємо власну ідею, власне призначення і йдемо по цьому шляху.

Яку пораду ви б дали підприємцям на наступний рік, щоб процвітати і розвиватись ?

Перш за все, намагатися мислити глобально, а не брати окремо тренди в окремо секторах нашого життя – це нічого не дасть. Друге прийняти нову реальність, усвідомити, що вона така і що зміни будуть. Прогнозувати щось складно. Третє, вчитися адаптуватися та бути гнучкими. Четверте, робити точку опори не на державу чи на якісь великі інституції, а робити точку опори на себе та всередині себе. Якщо ми не можемо контролювати те, що відбувається навколо, то ми можемо контролювати себе, своє відношення, свої дії, свої емоції та думки до того, що відбувається. Ось це перша точка опори. Друга точка – це не великі локальні і глобальні комюніті клуби і об’єднання. Тобто, група людей підібраних по цінностям по інтересах та  всередині яких є довіра, є певна спільність, взаємопідтримка. І третя, шукати нові сенси, нові ідеї, нові моделі.