15 липня до CEO Club Ukraine завітали заступниця Генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії пані Катарина Матернова та очільник команди з питань фінансових гарантій і приватних інвестицій Директорату пан Фульвіо Капурсо.

Представники Єврокомісії презентували українським підприємцям фінансові інструменти EFSD, Європейського фонду сталого розвитку, а також їх оновлений, розширений варіант EFSD+. Пані Катарина Матернова привернула увагу також і до презентації програми Єврокомісії «Fit for 55», яка містить заходи по декарбонізації економік країн ЄС та скорочення викидів на 55%. Під час зустрічі було презентовано і механізм транскордонного вуглецевого коригування, який потенційно може вдарити по українським експортерам.

“Вважаю, що такі ініціативи показують далекоглядне стратегічне бачення ЄС, адже вони спрямовані на «зелену» трансформацію не тільки своїх, але й сусідніх країн. Вони відкривають круті можливості для малого та середнього бізнесу, а також для територіальних і міських громад. Як сусіди ЄС (а згодом, впевнений, і члени), ми повинні долучатись до таких ініціатив.”

Зазначив президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук у своєму дописі на Фейсбук.