Новопризначений глава Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі вважає, що Україні потрібно активізувати процес реформ для залучення зарубіжних інвестицій, оскільки поки реформи в країні не увінчалися особливим успіхом.

“З Китаю йдуть підприємства, Україна може знову стати індустріальним хабом Європи, реально може стати, вперше на такому рівні. Але для того, щоб вони сюди зайшли – зовсім інші регуляції потрібні, зовсім інші податки потрібні, бюрократії потрібно набагато менше. Потрібні суди. У нас є вже перші задатки у вигляді антикорупційного суду, але він маленький і дуже незграбний поки. У нас є Національне антикорупційне бюро, яке теж не бере хабарів, але я б хотів, щоб вони набагато краще працювали. Все інше у нас поки досить рівне. Всі спроби реформ нікуди не зайшли”, – сказав він в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” в п’ятницю ввечері.

Саакашвілі зазначив, що в цій ситуації не можна недооцінювати роль і особистість нинішнього президента України Володимира Зеленського, яка, на його думку, є вирішальною, і глава держави не є представником старої еліти.

“В Україні повинна відбутися антибюрократична, антиелітна революція. Всі ті люди, які так добре почуваються у цій “годівниці”, вони нікуди не пішли, вони залишилися. І вони чекають, поки у нас цей запал пройде, люди, які хочуть змін, ослабнуть, і вони знову скажуть, що ось, ми говорили, нічого у них не вийшло, ми вас попереджали. Краще нас слухати, старих досвідчених професіоналів. Щоб цього не сталося, у нас є всього кілька місяців, мені так здається”, – зазначив він.