На сьогодні необхідна консолідація українського суспільства, тому не можна політизувати і використовувати у своїх цілях Тристоронню контактну групу.

Про це в ефірі Прямого заявив політичний діяч та дипломат Маркіян Лубківський, якого планують призначити спікером української делегації в Тристоронній контактній групі у Мінську.

“Є різні думки, є різні підходи, є різне бачення. Але воно може лежати в тактичній площині. В стратегічній площині ми маємо бути єдиними… Ми можемо всередині групи чи суспільства обговорювати різні речі, але дуже важливо, щоб ми ніколи не дозволили собі порушити те, чого чекає від нас український народ. А український народ чекає миру, і що Україна відновить свої кордони”, – сказав Лубківський.

Він зауважив, що поки що його функціонал у ТКГ ще не визначено, і він обмірковує цю пропозицію.

“Я повинен зрозуміти свою готовність до цієї надскладної роботи, непростої роботи й, очевидно, тривалої. Без сумнівів, у мене є свій досвід і своє бачення… І без всякого сумніву, сьогодні нам потрібна консолідація українського суспільства. Не може бути політизації. Не можна використовувати цю тему для своїх якихось політичних мотивів й інтересів. Не можна кидатися звинуваченнями. Це шкідливо. Я консолідатор. Я хотів би, у разі якщо я погоджуся на цю роботу, щоб ми чули точку зору всіх, але для нас головним є національний інтерес”, – Лубківський.

Нагадаємо, в української делегації у Тристоронній контактній групі з’явиться нова посада прессекретаря, яким в Офісі президента України бачать колишнього посла України в Боснії і Хорватії, ексрадника глави СБУ Маркіяна Лубківського.