Президент доручив відкрити новий міст у Станиці Луганській. Прикордонники готові до збільшення пасажиропотоку.

Разом з Президентом ділянку розведення військ у Станиці Луганській відвідали посли Німеччини та Франції – країн – учасниць «Нормандського формату», а також спецпредставник голови ОБСЄ у складі ТКГ з реалізації мирного плану на сході України Мартін Сайдік.

Під час візиту Володимир Зеленський наголосив, що на трьох ділянках розведення військ: у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському зараз немає жодних пострілів. Він подякував усім український військовим, волонтерам, які воюють та захищають кордони країни. «Ми хочемо закінчити війну, бо ми втрачаємо найкращих синів та доньок нашої країни»,  – сказав Глава Держави.

У КПВВ «Станиця Луганська» Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко доповів Президенту про роботу прикордонників та готовність забезпечувати і безпеку і ритмічність пропускних операцій.

Володимир Зеленський ознайомився з роботою КПВВ та процесом відбудови мостового переходу через р. Сіверський Донець, яким місцеві мешканці перетинають лінію розмежування. Президент, пояснив, що новий міст зводився для комфорту тих, хто перетинає лінію розмежування. «Ми думали про людей, і ми розуміли, що будуватися міст буде впродовж 3-4 місяців. Тому ми швидко побудували пішохідний міст», – сказав Володимир Зеленський.

Володимира Зеленського поінформували, що наразі всі будівельні роботи завершені, а відкрити міст планується через два дні. Президент доручив відкрити переправу вже сьогодні.

Варто зазначити, що після відкриття пішохідного (тимчасового) моста середній потік людей, які перетинали лінію розмежування у «Станиці Луганській», зріс з близько 10 тисяч осіб за добу до більше 12 тисяч осіб. З відкриттям нового моста, пасажиропотік може іще зрости. Але прикордонники до цього готові. Зокрема збільшили кількість прикордонних нарядів та присутність персоналу в межах визначених дорожніх гуманітарних коридорів. Також передбачили використання мобільного комплексу контролю, де облаштовані додаткові робочі місця інспекторів із перевірки паспортних документів, та облаштування додаткової смуги руху.