Сьогодні, у День української писемності та мови, стартував освітній курс «Українська мова для дипломатів».

Курс ініційований міжнародним жіночим клубом Business Woman Club за підтримки Міністерства закордонних справ та ГО “Інститут культури України” і має на меті поліпшити рівень володіння українською мовою дипломатичних представників іноземних держав, акредитованих в Україні, та презентувати багатство української культури шляхом вивчення мови. Ідея проведення таких освітніх курсів для дипломатів належить Надзвичайному та Повноважному Послу Хорватії в Україні Аніці Джамич.

Заняття будуть проводитися як онлайн, так і оффлайн на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Фахівці Інституту філології КНУ розробили навчальний курс, розрахований на три місяці, а перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова запропонувала включити до нього вивчення всесвітньовідомого українського “Щедрика”, який дипломатам запропонують виконати на різдвяні свята.

“Ми приїхали в Україну, яку недостатньо добре знаємо, але вона варта того, щоб краще пізнати її через мову. Для нашої роботи мова також має надзвичайно важливе значення – завдяки мові можна заводити контакти, стежити за ЗМІ. Я сподіваюсь, що через пісню ми опануємо українську набагато швидше”.

зазначила пані Посол.
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу aaa-1200x900.jpg

Президент Міжнародного жіночого клубу міста Києва Крістіна Грюневальд, яка очолює спільноту дружин дипломатів іноземних країн, пообіцяла промотувати ідею вивчення української мови через її культуру та пісню серед дипломатів і членів клубу.

«Ми створили цей курс не тільки для того, щоб поліпшити рівень володіння українською мовою серед дипломатів, а також, щоб презентувати багатство української культури. Ми вдячні Міністерству закордонних справ, ГО «Інститут культури України» та Київському національному університету імені Тараса Шевченка за те, що підтримали таку ідею і допомогли її реалізувати».

зазначила Ганна Крисюк.

По завершенні уроку для всіх пролунала пісня «Щедрик» у виконанні народної хорової капели університету «Дніпро». А перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова запропонувала дипломатам виконати «Щедрик» на Різдво.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ddd-1200x900.jpg