Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович у п’ятницю, 17 квітня, під час телефонної розмови обговорили низку важливих питань, зокрема боротьбу з поширенням коронавірусу, європейську та євроатлантичну інтеграцію, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

“Сторони проговорили методи боротьби з розповсюдженням коронавірусу та стабілізації соціально-економічної ситуації. Денис Шмигаль висловив сподівання, що Хорватія не вживатиме заходів щодо осіб, які внаслідок цієї ситуації перевищили дозволений термін перебування в країні”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, Шмигаль висловив сподівання, що інтеграція України в ЄС залишатиметься одним із пріоритетів у рамках головування Хорватії в ЄС.

“Україна налаштована на подальшу роботу над імплементацією Угоди про асоціацію та секторальну інтеграцію з ЄС відповідно до засад та пріоритетів 6-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбулося 28 січня цього року”, – зазначив глава українського уряду.

Крім того, під час розмови українська сторона запропонувала укласти Угоду про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС під час саміту “Східного партнерства”.

Прем’єр-міністр України також висловив сподівання, що після скасування всіх обмежувальних заходів, пов’язаних з епідемією, відбудеться експертна місія з попереднього оцінювання української інфраструктури якості. Також сторони проговорили програми співпраці з НАТО й аспекти інтеграції в альянс.

“Сьогодні ми зосереджені на практичних аспектах інтеграції до альянсу. Досягнення взаємосумісності зі збройними силами країн-членів альянсу є одним з таких пріоритетів, який досягається шляхом проведення оборонної реформи. Ми покладаємося на підтримку Хорватії за цим напрямом”, – зазначив Шмигаль.

Крім того, прем’єр-міністри домовилися продовжувати активний розвиток двосторонньої співпраці й після скасування карантину здійснити офіційні візити до столиць обох держав.