В Україні сьогодні розглядають варіант переходу до карантину у так званому смарт-режимі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція “Слуга народу”), представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Василь Мокан.Play Video

Ведучі поцікавилися, чи можуть в Україні карантинні обмеження, які запроваджені з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, продовжити до 11 травня. Василь Мокан зауважив, що така інформація на цей час – неофіційна, та нагадав, що наразі карантин запроваджений до 24 квітня.

“Але можу підтвердити те, що в уряді активно розмірковують і аналізують те, як збалансувати карантинні обмеження і заходи разом із запуском і відновленням української економіки, бо кожен тиждень карантину – це великі економічні втрати для держави”, – заявив Василь Мокан.

З його слів, рішення щодо продовження карантину залежатиме від того, як Україна пройде пікове навантаження з огляду на поширення коронавірусної інфекції. Василь Мокан нагадав, що українці святкуватимуть Великдень, потім будуть поминальні дні, а після того – травневі свята, тож, каже він, завданням виконавчої гілки влади є мінімізувати контакти громадян у цей період.

“Тому я також прогнозую, що після 24 квітня можуть бути продовжені карантинні заходи, але розглядається варіант переходу до так званого смарт-режиму, до смарт-карантину, коли там, де можливо, ці обмеження будуть послаблюватись. Точно це не буде стосуватися масових заходів, відновлення освітніх заходів, роботи освітніх закладів. Це може стосуватися певних категорій населення, які не входять до інших груп ризику по захворюваності, і дозволити їм іти на роботу для того, щоб якось економічно відновлювати активність у державі”, – заявив Василь Мокан.

Як повідомляли, з 6 квітня в Україні почали діяти посилені обмеження щодо карантину через пандемію коронавірусу COVID-19.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що розмову про ймовірне послаблення карантинних заходів можна буде вести не раніш як у травні. Він також повідомив, що ВООЗ рекомендує Україні продовжити карантин.

В Офісі президента також зазначили, що наразі не можна говорити про пом’якшення карантинних заходів в Україні, особливо з урахуванням Великодніх свят, коли існує загроза скупчення людей і чимало українців повертаються додому на святкування.