Сьогодні Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін відвідав Луганщину на запрошення Business Woman Club.

Пан Посол долучився до висадження лісу україно-словацької дружби в Борівському лісництві та родинного саду в смт Сиротине у рамках глобальної екоініціативи «Озеленення Планети».

Минулого року восени Луганська область постраждала від масштабних пожеж, які охопили понад 20 тис. га. Вигоріли не тільки ліси, вогонь охопив понад 600 будинків. Постраждалі села і ліси потребують відновлення, тож організатори проєкту Greening of the Planet вирішили об’єднати зусилля, щоб озеленити Луганщину. 

«Я радий, що ми сьогодні висаджуємо не тільки ліс, а й фруктові дерева, бо вони не тільки покращують якість повітря, а й радують людей своїм цвітом і плодами. Сподіваюся, що ці дерева приноситимуть користь і радість жителям селища міського типу Сиротине», — прокоментував пан Посол.

Після висадження дерев Марек Шафін взяв участь у круглому столі на тему: «Підсумки глобальної екоініціативи «Озеленення Планети» та результати програми Президента «Зелена країна» в 2021 році». 

Круглий стіл відбувася за участі  голови Луганської вiйськово-цивiльної адмiнiстрацiї Сергія Гайдая, ініціаторки проєкту Greening of the Planet Ганни Крисюк, співорганізаторки проєкту в Луганській області Валентини Агафонової, керівника Луганського обласного управління лісового і мисливського господарства Неклеси Дмитра, голови експертної групи проєкту Ліліани Дмитрієвої,  екоактивістів, представників Словацького Посольства та Луганської обласної ВЦА.

Також у форматі телемоста до зустрічі приєдналися голова лісогосподарської палати Словаччини Мілан Долнян і директорка закордонного представництва журналу Business Woman Ольга Семанчакова.

«Цього разу підводимо підсумки Озеленення на Луганщині. Хочеться відзначити співорганізаторів області, які так багато допомагають у реалізації проєкту. Незважаючи ні на що, вони активно підтримують нашу ініціативу від самого початку. Велика заслуга в цьому і Валентини Агафонової, керівництва області, активістів і лісівників. Дякую Державному лісовому агентству та його очільнику Юрію Болоховцю за те, що ми успішно співпрацюємо, об’єднуємо зусилля та робимо нашу Планету зеленішою», — ділиться Ганна Крисюк. 

У межах проєкту «Greening of the Planet» 30 жовтня 2021 року в Україні та за кордоном проходила Акція «Висадження дерев одним мільйоном людей за добу». Загальна кількість учасників: 1 313 338, а кількість висаджених дерев – 3 765 127.

Організатором проєкту «Greening of the Planet» є благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Ганна Крисюк – президент Business Woman Club та Сергій Гайдайчук – президент CEO Club Ukraine. За підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Державного агентства лісових ресурсів України.

Висадження лісів відбулося у співпраці з програмою Президента «Зелена країна» в рамках акції «Створюємо ліси разом».