Правозахисники серйозно занепокоєні і закликають до втручання у зв’язку з жорстким розгоном демонстрацій після президентських виборів 9 серпня у Білорусі.

Правозахисний центр “Весна”, Білоруський Гельсінський комітет, Всесвітня організація проти тортур (OMCT) і Міжнародна федерація прав людини (FIDH) звернулися до Спеціального доповідача ООН. Про це повідомляється у телеграм-каналі “Весни”, передає Укрінформ.

Правозахисники нагадують, що понад 6 тис. осіб були затримані, вони перебували в ув’язненні до 10 днів, їх місцезнаходження було невідоме. Близько 450 з них були побиті, їх принижували і катували співробітники правоохоронних органів. Ці факти тортур і жорстокого поводження носять системний характер, оскільки співробітників правоохоронних органів готували до таких жорстоких репресій проти людей, йдеться в повідомленні.

Як зазначається, ПЦ “Весна” у партнерстві з OMCT оперативно організували збір інформації про жертв тортур і жорсткого поводження, а з 12 по 20 серпня отримали свідчення понад 450 постраждалих, підтверджені фото і відео. На відео вже опитано більше сотні постраждалих.

Початковий аналіз свідчень показав, що систематичні тортури і жорстоке, нелюдське і принижуюче гідність поводження є злочинами проти людяності.