Петро Синегуб – засновник групи компаній «Мир весов», співвласник соціального бізнес-проєкту Vogner, співзасновник всеукраїнської бізнес спільноти «BOARD», автор книги «Температурний режим компанії 36,6».
Все, що ви хотіли знати про ведення бізнесу від Петра Синегуба спеціально для Світове українство.
– Розкажіть будь-ласка про ваш перший бізнес. Як прийшла ідея і наскільки результат виправдав ваші очікування?
Я з самого дитинства хотів щось продавати та мати власні кошти і, починаючи з 6 років, вже продавав насіння, яке у бабусі з дідусем на горищі сушилися; капусту, яку інша бабуся привозила з колгоспу; раків, яких з татом ловили в річці; викладав брейк-данс в 9му класі; іноді виступав в нічних клубах (поки батьки не заборонили) і робив це не через те, що не вистачало грошей в сім’ї, а тому що хотілося мати свої особисті.
Пізніше в 16 років я влаштувався в компанію батька, де він був одним із співзасновників і на посаді продавця займався продажем великих автомобільних і вагонних ваг. Там отримав свій перший досвід в продажах, дізнався, що на ринку є велика кількість конкурентів-виробників ваг і зрозумів, що всі вони використовують комплектуючі давачі, а саме тензодавачі для вагового обладнання, які імпортуються з Європи, Америки, Південної Кореї. У 18 років я зрозумів, що більше не можу працювати в наймі, мені дуже складно, у мене є мої ідеї і я хочу їх реалізовувати. Коли пішов з компанії батька, то виникла ідея відкрити свою компанію і почати завозити тензодатчики з Китаю для компаній, які виробляють ваги та вагове обладнання, дозатори, конвеєри і так далі. Так з’явилася ідея і це стало початком мого бізнесу.
Помилок було багато, про це я часто пишу в своєму Telegram-каналі (https://t.me/PeterSinegub4smart). Але як підсумок це група компаній торгової марки «Мир Весов», яка є зараз і яка працює у всіх країнах СНД, Європі і вже ми виходимо на міжнародний ринок.

– Які маєте плани на майбутнє і чи є перспектива виходу на іноземний ринок?
Як я вже сказав, ми давно працюємо в країнах СНД і вже як 2 роки почали працювати з Європою за допомогою наших партнерів. В цьому році маємо велику стратегію виходу на міжнародний ринок з нашими продуктами, які ми розробляємо самі і вважаємо, що вони не гірше тих, що представлені зараз у світі. Це продукти пов’язані з пристроєм перевантаження, з ваговим обладнанням, з контролем наявності товару. Деякі є навіть IT-рішення у ваговій тематиці.
– Чи Вам вдається знаходити час як для роботи, так і для сім’ї, друзів чи хобі?
Звісно, що так. Я вже пройшов ту стадію, коли ти весь час працюєш тому, що дуже потрібні гроші. Зараз я маю вже стабільний і системний бізнес і розумію, що всіх грошей в світі не заробиш. Тому намагаюся максимально звільняти себе і займатися тим, що мені подобається. Все те, що мене пригнічує, будь-яка робота, що мені не подобається та неприємна я намагаюся виключити. Але я точно знаю що є люди, які навпаки люблять це та зроблять набагато якісніше, ніж я, тому я наймаю їх. Виходить win-win, кожен займається тим, що йому подобається. Також досить багато часу намагаюся приділяти родині, друзям, спілкуванню, комунікаціям, подорожам, спорту, тренажерному залу і тому, що мені приносить задоволення.
– Чим керуєтесь при веденні бізнесу? Чи маєте принципи чи особливості роботи, яких постійно дотримуєтесь.
Звичайно на чолі стоїть місія та цінності. Я дуже вірю в те, що все, що будується в бізнесі має ґрунтуватися на цінностях. Як в країні є Конституція, закони і підзаконні акти, так в компаніях є місія, філософія, цінності, правила, принципи. Після цього у мене існують правила і принципи, вони сформовані в книзі, яка називається «Температурний режим компанії 36,6» – фундамент побудови корпоративної культури. Там якраз викладені правила і принципи, якими я користуюся і яких дотримуюся. Понад 1000 примірників друкованого варіанту продано в Україні. Книга видана російською, українською та англійською мовою, є в електронному варіанті теж. Вже величезна кількість компаній прочитали цю книгу і користуються принципами і правилами, які є в ній.

–Поділіться своїми мріями. Чого хочете досягти найближчим часом?
Їх багато, тому скажу деякі бізнесові. Я хочу щоб група компаній «Мир Весов» стала великою міжнародною компанією, а наші продукти були відомі в усьому світі. Я хочу щоб бізнес-спільнота Board, де я є співзасновником мала представництво в усіх країнах і об’єднала 5000 самих ціннісних підприємців у всьому світі. На даний момент Board максимально розвинений в Україні та має більше 500 підприємців. Є велика мета, щоб це було в усьому світі.

Також хотілося б посадити 1 млн. дерев в Україні. Оскільки я також є співвласником соціального бізнесу Vogner, який виробляє турбо-багаття і ми продаємо їх в основному на експорт з високою доданою вартістю. За кожен проданий Vogner ми висаджуємо одне дерево в Україні. У минулому році в листопаді ми висадили 25 тисяч саджанців під Києвом. За рік до цього ще 10 000 і це вже 35 000. Є мрія продати мільйон Vogner і посадити 1 000 000 дерев в Україні найближчим часом.

– Що ви можете побажати нашим читачам в новому році?
Хочу побажати всім читачам бути чесними по відношенню до себе, транслювати оточуючим те, що є всередині. Бути, а не здаватися. Робити те, за що завтра не буде соромно, створювати такі продукти, які будуть давати високу додану вартість в місті, в країні, в світі. І друге, це напевно таке гасло, що разом швидше. Можна робити все одному, бути самостійним підприємцем, наступати на величезну кількість граблів, робити висновки і йти далі – це теж успішний метод.
Але, мені здається, що коли ми оточуємо себе людьми ціннісними, людьми які досягли більшого в різних сферах, то ми разом з ним зростаємо колосально швидше. Принаймні в моєму досвіді, всі прориви в бізнесі були після того, як я спілкувався з людьми, які досягали більше за мене. Не просто досягали глобально, у них були більші компанії або більше заробляли грошей, а саме в тому сегменті, де мені потрібно було зробити прорив, вони досягли більше. Якщо мені хотілося виходити на ринки інших країн, я йшов до тих підприємців, які вже працюють з іншими країнами і, спілкуючись з ними, я отримував колосальний досвід, який мені допомагав рости набагато швидше, ніж якби я робив це сам або навчався в якійсь бізнес школі. Тому моя думка, об’єднуватися всередині бізнес клубів, бізнес-об’єднань. Будь то Board чи якесь інше, яке ви знайдете, але разом точно швидше.
