2021 рік може завершити багаторічне питання повної передачі державних земель об’єднаним громадам. 

Про це у інтерв’ю AgroPolit.com повідомив експерт з політики та місцевого розвитку Олександр Солонтай.

«2021 рік може стати роком справжньої передачі земель громадам, про яку вже заявлялося в 2018-2020 роках, але за фактом процес ще триває», — каже Солонтай.

Він наголосив, що в Україні аграрна тема завжди буде на порядку денному, але аспекти змінюються.

Наприклад, у разі дострокових парламентських виборів без мажоритарних округів зміниться вся політична представницька структуру та аграрне лобі. У разі чергового відкладення земельної реформи все одно триватиме еволюція системи взаємовідносин на місцях, адже передача земель громадам триває, частина власників паїв продовжує вмирати, великий аграрний бізнес продовжує працювати та вкорінятися. Ви вже згадували про відновлення міністерства та нового міністра, а це також зміна політичного фактору, стане зрозуміло, в чиїх інтересах працюватиме нова структура», — пояснює він.

Нагадаємо, що Держгеокадастр 31 грудня передав 2 млн га державної землі у комунальну у розпорядження ОТГ, але не всі громади ще встигли її оформити.

Передача земель здійснювалася на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 р. № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» у межах реалізації земельної реформи Президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації.