Економіка України може скоротитися на 5,9% ВВП у 2020 році після зростання на 3,2% минулого року, свідчать дані макропрогнозу, представленого Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій у п’ятницю.

Згідно з ним, курс національної валюти в 2020 році становитиме 29,7 грн/$ у середньому за рік і 29 грн/$ на кінець року.

“Споживча інфляція за прогнозом зросте лише до 7,5% у грудні, оскільки слабкий попит обмежить вплив більш високих інфляційних очікувань і знецінення гривні”, – зазначається в документі.

При цьому аналітики інституту очікують, що дефіцит поточного рахунку цього року сягне 4% ВВП, або $5,6 млрд.

“Цей прогноз готувався в дуже мінливих умовах на підставі припущень, які можуть виявитися некоректними. Ми припускаємо, що більшість обмежень економічної активності буде скасовано до кінця другого кварталу”, – йдеться в документі.

Отже, експерти очікують поступового відновлення економіки в другій половині року, але економічна активність залишатиметься на більш низькому, ніж до кризи, рівні, наголошується в прогнозі.

“Ми очікуємо лише поступового відновлення попиту, оскільки не всі втрачені під час коронакризи робочі місця будуть відновлені, а споживчі настрої залишатимуться невизначеними. Ми прогнозуємо падіння реального споживання домогосподарств на 6,6% у 2020 році”, – зазначають експерти інституту.

Як повідомлялося, оновлений макроекономічний прогноз містить оцінку падіння економіки України на 4,8% ВВП цього року.