Триста тисяч саджанців планують висадити на Тернопільщині 20-го березня. Цією ініціативою в області підтримають всеукраїнський екопроєкт “Озеленення України”. Про це повідомив співкоординатор акції Степан Барна

За словами ініціатора проєкту Сергія Гайдайчука, всього у цей день в Україні хочуть висадити понад 1 000 000 дерев і встановити рекорд України: “Мета проєкту дуже проста. Перше, це зробити вклад у відновлення екосистем України, у першу чергу. Потім планети, на другому етапі. Для того, щоб в Україні висадити один мільйон дерев потрібно порядка 10-ти тисяч волонтерів. Ми плануємо синхронно підключити більшість областей України. На сьогоднішній день є домовленість із семи областями. Будуть приймати участь, як лісництва, так і бізнес, органи місцевого самоврядування, медіа, селебретіс. Більшу частину саджанців будуть давати лісництва. Ті дерева, які трішки більші, які ми будем висаджувати на алеях, у міських парках будуть фінансуватися бізнесменами. Не кимось, а десятками, сотнями бізнесменів в усій країні”.

Три з половиною мільйони дерев на Тернопільщині планують висадити протягом року. Один мільйон 200 тисяч саджанців дубів звичайних, 160 тисяч дубів червоних. А також клени, сосни та модрину. Повідомив співкоординатор проєкту “Озеленення України” в Тернопільській області Степан Барна:

“Ми плануємо відновити 400 гектарів зрубів, тобто тих територій, де вже зрубаний ліс. І посадити майже 250 гектарів нових лісів. Фінансування цього проєкту здійснюється за рахунок обласного бюджету на виготовлення проєктної документації. А саме безпосередньо вже посадка дерев, це вже питання волонтерів, активістів, які будуть долучені до загального руху”.

Учасники пресконференції, яка відбулася в Тернопільській облдержадміністрації, підписали меморандум про співпрацю та етичний кодекс учасників проєкту “Озеленення України”.

“Висадження 1 000 000 дерев в Україні є частиною глобальної ініціативи з висадження 100 000 000 дерев у 100 країнах світу. Це теж частина всеукраїнського проєкту “Озеленення України”, – Розповів Сергій Гайдайчук.

Його ініціатори – діловий клуб, який об`єднує лідерів українського бізнесу “CEO Club Ukraine”, та Національний проєкт “Книга рекордів України”.

Мета проєкту – привернути увагу до відновлення екосистеми України та планети, розвитку екологічної свідомості людей.