Комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування 5 лютого підтримав у другому читанні надзвичайно важливу для захисту довкілля ініціативу – законопроект щодо заборони пластикових пакетів.

«Можуть бути різні думки щодо «заборонити чи дозволити», але відмова від екологічно шкідливих рішень – це те, що нас характеризує як цивілізовану країну», – наголосив Олексій Оржель, пише УП.

Також він відзначив, що для запуску комплексної переробки відходів Україні знадобиться не менше 2-3 років для будівництва відповідних потужностей. До того часу необхідно максимально запобігти утворенню відходів. Адже пластикові пакети, трубочки, одноразовий посуд тощо, – все це пластик, без якого можна комфортно жити.

«Перший пріоритет ієрархії поводження з відходами – це запобігання їх утворенню. Тож давайте більше любити себе, своє здоров’я та наше довкілля та відмовимось від 20-хвилинного комфорту перенести продукти додому у пластиковому пакеті», – закликав Міністр.

Окремо він звернув увагу, що законопроект заборонить повне використання оксорозкладних пакетів. Новою Директивою ЄС 2019/904 від 5 червня 2019 року цей вид пластику взагалі підпадає під заборону. «Головна проблема з оксорозкладним пластиком у тому, що оксодомішки сприяють розкладанню пакета на мікропластик, який з легкістю потрапляє у довкілля, воду, їжу. Як результат – ми самі його споживаємо. Тому цей вид матеріалу необхідно терміново заборонити», – пояснив Міністр.

Також Олексій Оржель подякував усім активним громадянам України, які не рік відстоювали необхідність заборони, та народним депутатам за наполегливість та прийняття правильних рішень для захисту довкілля.