Голова редакційної ради Національного проекту «Книга рекордів України», депутат Київської обласної ради, паралімпієць та відомий на всю Україну рекордсмен Олег Іваненко  встановив світовий рекорд.

Українець, який після отриманої ще в юності травми, змушений пересуватися виключно на інвалідному візку, проплив 62 кілометри Ла-Маншем за 18 годин, пише record.org.ua

Як повідомлялось раніше багатьма ЗМІ, українець Олег Іваненко прибув до Англії для встановлення світового рекорду. Однак через несприятливі погодні умови встановлення рекорду прийшлось на деякий час відтермінувати.

Та вже на 1 серпня команда українця оголосила початок запланованого запливу. Тож 1 серпня о 9-00 за Гринвічем (о 12-00 за київським часом) був запланований старт на підкорення Ла-Маншу.

«У момент старту метеорологи обіцяють температуру повітря +18, води +17, а висоту хвилі вже не півтора метра, як було напередодні, а всього лише метр. Тому йду на рекорд! Вірю, що ви всі мене підтримуєте! А це означає, що перемога обов’язково буде за нами! Слава Україні!» – написав на своїй сторінці Олег Іваненко в останній день липня.

І таки дійсно, наступного дня відбувся довгоочікуваний старт. Що планувалось? Планувалось, що Олег Іваненко за 24 години на плаву подолає Ла-Манш (32 км по прямій – прим. авт.) з англійського берега до французького. Весь час поруч на судні буде перебувати команда спортсмена.

1 серпня все почалося згідно плану. Рівно о 12:00 за київським часом Олег стартував. Його команда, яка увесь час перебувала поруч на англійському судні, спостерігала за станом здоров’я українця та вела на сторінці рекордсмена відео та фото звіти. Тож кожен бажаючий міг в режимі онлайн спостерігати за місцезнаходженням англійського судна.

Вже після декількох годин можна було спостерігати значне відхилення від маршруту. Вітер та сильна течія відносила Олега не до Франції, а до берегів Нідерландів. Коли вітер вчухав, а течія послаблювалась, Олег намагався вийти на старий маршрут, але ж при цьому губився і час, і збільшувалась відстань маршруту.

В цей час вже майже вся країна не просто спостерігала за Олегом Іваненком, а, тримаючи кулаки, переживала за людину, яка вже декілька годин пливла серед Ла-Маншу.

І ось сьогодні, 2-го серпня, після 18-ти годинного запливу водними просторами Ла-Маншу, Олег Іваненко повідомив, що рекорд світу встановлено:

«Друзі! Вітаю вас з нашою спільною перемогою! Є рекорд Світу! Ла-Манш підкорений! І можна сказати, що навіть двічі. За 18 годин безперервного запливу я подолав 62 кілометри. А це майже в два рази більше, ніж передбачалося, якби ми пливли по прямому курсу. Але через сильні течії і вітер довелося йти галсами. Звідси і вийшла така збільшена протяжність запливу. До ночі температура повітря впала майже до +12, піднявся сильний вітер і пішли хвилі.

Але я плив. Однак навіть при такій протяжності нашого шляху до французького берега ми не допливли всього 8 кілометрів. Почався відплив і ми потрапили в сильну течію, яку навіть супер підготовлений паралімпієць подолати не зможе. Тому було прийнято непросте для мене рішення повертатися в англійський порт. Дякую вам всім за підтримку! Вона мені давала сили. І ми разом ПЕРЕМОГЛИ! СЛАВА УКРАЇНІ!», – написав українець Олег Іваненко на своїй сторінці у фейсбуці.