Рада провінції Конґресу українців Канади в Онтаріо під час онлайн-засідання загальних зборів обрала новий склад Онтарійської провінційної ради КУК на чолі з Тарасом Багрієм.

Про це у Фейсбуці повідомив КУК.

З цієї нагоди Конґрес українців Канади висловив свої вітання.

Учасників зустрічі привітав і побажав їм плідної роботи Ігор Михальчишин, екзекутивний директор КУК. Делегати затвердили склад версифікаційної комісії та протокол попередніх зборів. Про діяльність Онтарійської провінційної ради КУК за останні два роки розповів її голова Богдан Винницький. Через пандемію та численні обмеження робота перейшла у віртуальний режим, але не припинялася. Відбувся ряд відеосемінарів і відеоконференцій, під час яких активісти українських громад провінції Онтаріо вирішували, як жити та працювати в теперішніх складних умовах.

З фінансовим звітом виступила скарбник Дарія Грицьків. Звіт контрольної комісії представив Мирон Грох. В обговоренні взяли участь Марія Трач, Ірина Ньютон, Наталія Небесна, Петро Штурин, Борис Генгало, Петро Мицак та інші. Ірина Ньютон, голова номінаційної комісії, представила на розгляд зборів список кандидатів до нової Ради директорів.

Своєю чергою Тарас Багрій чітко окреслив завдання, які необхідно вирішити найближчим часом, і назвав п’ять основних напрямків роботи.

Перший — розбудова українських громад провінції Онтаріо, в якій живе на загал 370 440 українців. Це найчисленніша громада наших земляків з усіх провінцій Канади. Для цього варто опертися на потужний ресурс, яким є українські церкви, культурно-просвітницькі товариства й інші українські громадські організації. Зараз у провінції є 22 міста, де ще немає осередків КУК. Приміром, у місті Тандер-Бей є дві українські церкви, два українських танцювальних колективи, а також відділення «Української кредитової спілки». Тобто, є всі умови для створення осередку.

Другий напрямок — заохочення та мотивація громадських активістів. Для цього доцільно встановити нагороду Онтарійської провінційної ради КУК, розробити та затвердити відповідне положення, виділяти кошти. Третій напрямок — створити проєкт, в якому були б задіяні всі провінційні осередки КУК.

Четвертий напрямок — активна взаємодія зі засобами масової інформації, розроблення дієвого вебсайту, сторінок у Facebook і Twitter, і наповнення їх актуальною та цікавою інформацією. Значення електронних засобів комунікації та соціальних мереж в умовах нової реальності неухильно зростає і цю потугу необхідно використовувати максимально. П’ятим напрямком має стати тісна співпраця з провінційним урядом Онтаріо.

Багрій запропонував кожному члену провінційної пади знайти ділянку роботи, яка найбільше припадає до душі, і зосередитися на ній. «Вірю, що ми це зробимо. Разом ми — сила!» — такими словами закінчив свій виступ новообраний голова.

Тарас Багрій – відомий громадський діяч української діаспори в Канаді, президент КУК (відділ Торонто) у 2014-2020 роках.