8 липня заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар провів зустріч із парламентською делегацією Франції на чолі з головами груп дружби Франція-Україна у Національних зборах Французької Республіки Валерією Фор-Мунтян та в Сенаті Франції Надією Сологуб. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ.

До складу делегації увійшли також члени Комісії у закордонних справах Національних зборів депутати Анн Жанте і Мірей Клаппо.

Повідомляється, що сторони відзначили істотне пожвавлення двосторонньої взаємодії, передусім нещодавнє укладення 4-х двосторонніх угод між урядами України та Франції на загальну суму 1,3 млрд євро. 

Співрозмовники констатували важливість подальшої розбудови співпрац також у сферах туризму, діджиталізації та молодіжних обмінів – галузей, які насамперед сприятимуть поглибленню міжлюдських контактів.

Сторони обговорили питання взаємного визнання свідоцтв про вакцинацію між Україною і Францією, а також включення України до переліку держав, для яких скасовано тимчасові обмеження на необов’язкові поїздки до ЄС. 

Французьких депутатів ознайомили зі станом імплементації Україною реформ в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

«Хотів би особливо наголосити на важливості підтримки Парижем євроінтеграційних перспектив України, що відповідало б обопільним прагненням двох держав розвивати відносини у дусі стратегічного партнерства».

Зазначив Василь Боднар.

Співрозмовники домовилися про залучення французьких парламентарів для налагодження взаємодії на рівні органів місцевого самоврядування України та Франції. Василь Боднар також висловив зацікавленість у запозичені французького досвіду взаємодії держави з діаспорою.