18 квітня 2022 року в місті Шверін (Німеччина) Міжнародний штаб допомоги Українцям разом з Громадською організацією «Інститут культури України» (ІКУ) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України провели акцію «Український борщ єднання».

У межах акції Голова ГО «Інститут культури України», відомий шеф-кухар  Євген Клопотенко та дослідниця традицій української культури, координатор проєкту «Український борщ єднання» Марина Соботюк презентують борщ, який подано як елемент нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. 

«Ми вже відвідали Варшаву. Нам було важливо показати нашу ідентичну страву. Мета проста – об’єднати українців і людей світу, щоб закупити продуктові набори для українців, які того потребують зараз як внутрішньо переміщені особи та для критичних регіонів».

Український борщ готували для запрошених гостей з бізнесу, української діаспори, дипломатів та всіх охочих.

В рамках акції дослідниця традицій української культури, свівзановниця ІКУ Марина Соботюк, поінформувала запрошених про шлях борщу до ЮНЕСКО.

«Ми зібрали по всій країні доказові матеріали, що український борщ – ідентична та традиційна страва українців, яка вже не одне століття передається нам з покоління в покоління. Тому, спільно з нашим МКІПУ (Міністерство культури та інформаційної політики України) та МЗС, цей елемент ми подали до нематеріальної культурної спадщини України. Очікуємо прийняття у 2023 році», – зазначила дослідниця.

Зазначимо, мета цієї акції – провести благодійні заходи з приготування українського борщу. А також консолідувати необмежене коло українців у світі задля підтримки та гуманітарної допомоги людям, що перебувають на території України. 

Ганна Крисюк, голова Міжнародного штабу допомоги українцям, розповіла про роботу штабу та підкреслила: «Наш план- зібрати 10 тисяч наборів до Великодня для українців. Ми вже на шляху до виконання зазначеного, наразі маємо 4021 тисяча».

Захід відбувся на запрошення Українсько-Німецького культурного Центру «Січ», Президента міста Шверіна (Німеччина)Сейбастбяна Елерса та голів громад: Грамбова Свен Бальтруш, Гроз Брюц, Штефан Маєр, власника сітки  Аптек,Löwenaphotheke Вузеке Ханс Йорк та Франка Порша, власника Норд Дата.

Нагадаємо, проєкт стартував 13 квітня 2022 з Польщі на запрошення «Товариства Друзів України в Варшаві» й за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.