Сьогодні, 30 квітня, відбулася відеоконференція міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії.

Про це повідомляє Укрінформ.

Дипломати обговорили шляхи вирішення війни на Донбасі.

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас повідомив, що наступна зустріч у Нормандському форматі голів МЗС відбудеться через місяць. Зустріч підготує умови для саміту лідерів “нормандської четвірки”.

“Не тільки пандемія заважає проведенню нового саміту, а й те, що виконання домовлених рішень ускладнилося. Умовою нового саміту є виконання вже досягнутих домовленостей”, – розповів Маас.

Також він наголосив, що пандемія коронавірусу не має бути причиною відмови від рішень Нормандського саміту.

Міністр запевнив, що Німеччина вважає Росію стороною конфлікту, а не посередником.

“Росія і Україна підписали Мінські угоди, а не Німеччина або Франція, тому саме вони залишаються для нас сторонами конфлікту”, – сказав дипломат.

Як інформує УНН, речниця МЗС Катерина Зеленко підтвердила, що наступна зустріч міністрів закордонних справ країн “нормандської четвірки” відбудеться у травні.

“Наступна зустріч може також відбутися у форматі відеоконференції, якщо на той момент не буде скасовано обмеження на пересування з огляду на епідеміологічну ситуацію. Міністр Дмитро Кулеба підтримує встановлення регулярних контактів між очільниками зовнішньополітичних відомств у цьому форматі”, – зазначила вона.