На зустрічі ТКГ узгодили повне припинення вогню на Донбасі з 27 липня. У терористичних угрупованнях “ЛДНР” обіцяють зберігати перемир’я.

Ватажки так званих “ЛДНР” заявляють, що їх силові структури переходять до повного безстрокового припинення вогню з 27 липня. Про це пише 24 Канал.

За словами начальника так званої “Народної міліції ДНР” Дениса Синенка, наказ про припинення вогню  “доведений у встановленому порядку всім підрозділам і кожному військовому під підпис”.

Всім військовослужбовцям Народної міліції з 00:01 годин 27 липня 2020 року заборонено використання будь-якого озброєння, зокрема, стрілецької зброї,
– зазначив Синенко.

Аналогічну заяву зробив керівник такого ж відомства “ЛНР” Ян Лещенко. Він зазначив, що “командування відомства отримало відповідний наказ”.

Що передбачають домовленості

  • Заборона на наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літаючих апаратів сторін.
  • Заборона на застосування вогню.
  • Заборона на розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях.
  • Ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників.
  • Створення і залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.
  • У відповідь вогонь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм.

Нагадаємо, на Донбас прибули українські миротворці ООН. Українська сторона уточнює, що сьогодні російсько-терористичні війська вже 4 рази відкривали вогонь в напрямку підконтрольних ООС позицій. Постраждалих немає.

Також підкреслюється, що Україна буде вести зустрічний вогонь у разі провокації з боку бойовиків і російської армії відповідно до статті 51 Статуту Організації об’єднаних націй. Додаткові резерви для можливої реакції вже створені.