Детективи Національного антикорупційного бюро за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили ексміністру інфраструктури України Володимиру Омеляну про підозру у вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн.

Про це повідомили на сайті НАБУ.

Там зазначається, що дії екстоппосадовця кваліфіковано за ч.2 ст.211 Кримінального кодексу України («Видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах»).

«Слідство встановило, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас, один із цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр», – йдеться у повідомленні.

Також НАБУ повідомляє, що Міністерство фінансів України виступало проти зменшення усіх портових зборів, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів в державний бюджет. У бюро підкреслили, що про це Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово, зазначає 5 канал.

«У підсумку, рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою», – розповіли у НАБУ.

Там додали, що згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Водночас сам Омелян написав у Facebook, що завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018-19 роки ріст більше, аніж на 20%, і росте досі.

Також за словами ексміністра, його у п’ятницю запросили на допит в НАБУ у якості свідка і намагаються вручити йому підозру.