Відновлення світової економіки після коронакризи може зайняти до п’яти років. Про це заявила головний економіст Світового банку Кармен Рейнхарт, передає Reuters.

«Ймовірно, станеться швидке відновлення, оскільки всі обмежувальні заходи, пов’язані з блокуваннями, будуть зняті, але повне відновлення займе цілих п’ять років», – сказала експерт.

Вона додала, що викликана пандемією рецесія в одних країнах триватиме довше, ніж в інших, і посилить нерівність, оскільки найбідніші країни постраждають від кризи сильніше, ніж багатші.

Рейнхарт наголосила, що в світі вперше за 20 років буде зростати рівень бідності.

Нагадаємо: у своєму останньому економічному прогнозі Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) вказала, що світова економіка скоротиться на 4,5% цього року. 

Як повідомлялось, згідно з аналізом, проведеним відділом досліджень і аналізу Economist Group – Economist Intelligence Unit (EIU),глобальний ВВП не повернеться до кризового рівня до  2022 року, а рівні держборгу стрімко збільшаться. Експерти вважають, що бідні країни вийдуть з коронавірусної кризи ще біднішими.