В муніципалітеті Суомуссалмі на північному сході Фінляндії відкрилося кафе «Ukraina». Про це повідомляє Посольство України у Фінляндській Республіці та Республіці Ісландія у Фейсбуці.

У повідомленні зазначається, що кафе символічно розташоване за адресою Raatteentie 183, що по дорозі до музею «Зимової війни» та пам’ятника українським воїнам, загиблим під час бойових дій на півночі Фінляндії в ході Зимової війни 1939-1940 років.

6 вересня 2021 року друга секретарка Посольства України в Фінляндії Вікторія Конончук зустрілася з фінським пастором Timo Suutari з міста Кухмо та представницею української благодійної організації Global Christian Support – Ukraine Аліною Саіковою. Починаючи з 2016 року, пастор Тімо Суутарі та Global Christian Support – Ukraine за підтримки Ukrainian Association in Finland та Посольства України у Фінляндії щороку організовують для дітей зі сходу України оздоровчі табори в Лапландії та м. Гельсінкі.

За словами фінського пастора, кафе відкрилося лише у червні 2021 року, але щодня його вже відвідують близько 150 людей.

Передбачається, що кафе працюватиме лише у туристичний сезон (травень-вересень), до роботи в якому в майбутньому будуть запрошуватися діти зі сходу України під час їхнього літнього відпочинку в Фінляндії.