19 грудня на тимчасовому контрольному пункті в’їзду/виїзду (КПВВ) для автомобільного сполучення «Каланчак» (Херсонська область) відкрили сервісну зону. Вона створена для комфортного перетину адміністративної межі з окупованим Кримом, а також надання адміністративних, транспортних та побутових послуг для громадян.

Відкрив сервісну зону Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України  Дмитро Кулеба. «Це – символічне місце, по один бік від якого – вільний простір, де будується європейська демократія, де держава дбає та захищає громадянина; а по інший бік – «руський мір». У  «Каланчаку» зараз набагато комфортніше, ніж на КПВВ окупантів, адже Україна відкрила це з повагою до людини, її гідності, для забезпечення комфорту. Такі речі, як ця сервісна зона – наочна демонстрація того, як наша держава змінюється і стає європейською.  Жителі півострова помічатимуть позитивні зміни на материку – це спростить нам повернення Криму», – зазначив Віце-прем’єр-мінстр під час відкриття.

Віце-прем’єр-міністр окремо підкреслив, що цей пункт пропуску та сервісна зона є тимчасовими, і коли півострів буде деокупований, в їхніх функціях потреби більше не буде.

Разом з Дмитром Кулебою у відкритті взяли участь  голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, Постійний представник Президента України в АРК Крим Антон Кориневич, начальник південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Сергій Мул, заступник голови Херсонської ОДА Сергій Козир, начальник Азово-Чорноморського міжрегіонального управління Держприкордонслужби України Володимир Бондар, в.о. начальника митниці Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Геннадій Іваненко.