Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна разом із партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників окупованих територій Донбасу, використавши для цього «формулу Арріa» Ради безпеки ООН.

Так він відреагував на новини у російських ЗМІ про те, що бойовики «ДНР» та «ЛНР» виступлять на засіданні Ради безпеки ООН 2 грудня.

«Засідання бойкотуватимуть не лише Україна, а і США, Сполучене Королівство, Франція, ФРН, Естонія і Бельгія. Тобто всі, крім Росії, країни-учасниці ОБСЄ, які входять сьогодні в Радбез. Це важливий сигнал, адже ОБСЄ бере участь у переговорному процесі в рамках Тристоронньої контактної групи», — наголосив Кулеба в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Глава МЗС зазначив, що завдяки принциповій позиції українських партнерів у Раді безпеки ООН, російську PR-акцію навіть не транслюватимуть на офіційних ресурсах ООН. «Це чітка відповідь на спроби РФ маніпулювати міжнародними майданчиками та форматами для поширення своєї пропаганди», — наголосив Кулеба.