Україна буде домагатися стягнення компенсацій з Росії після рішення суду в Гаазі, повідомила Олена Зеркаль.

 Україна буде домагатися стягнення компенсацій з Росії в разі, якщо Міжнародний суд ООН винесе рішення про програш РФ у справі України проти Росії, що стосується Криму і Донбасу. Про це в інтерв’ю в ефірі 24 каналу розповіла заступник глави МЗС Олена Зеркаль. 

За її словами, рішення по суті справи може стати відомо приблизно в 2022 році. “Звичайно, ми не знаємо, де буде Росія в 2022 році, а де будемо ми, і що буде в світі. Але після цього ми можемо, і, думаю, що і повинні, поставити питання про компенсацію після рішення за шкоду у зв’язку з фінансуванням Росією тероризму на території України”, – сказала вона. 

Вона додала, що компенсації будуть стосуватися не тільки фінансування тероризму, а й расової дискримінації в Криму.

Зеркаль наголосила, що питання компенсацій ставиться після того, як встановлюються факти і визнаються дії порушення. 

“Я більш ніж впевнена, що всі факти, які ми вкладали в меморандумі про расову дискримінацію в Криму, також знайдуть своє підтвердження і будуть прийняті судом як порушення”, – сказала вона. 

На питання, чи “всмажить” Україна Росію на гроші після рішення суду, Зеркаль відповіла, що все ж вона дипломат, щоб висловлюватися такими фразами, але після цього додала, що “всмажить треба”. 

“Всмажить-всмажить. Якщо дозволять, то всмажить! І я була б дуже задоволена, якби мені дозволили всмажити!” – сказала вона.