Україна виступає за збереження “нормандського формату” (Україна, Німеччина, Франція, РФ) і продовження функціонування мінського процесу щодо врегулюванню ситуації на Донбасі, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Ми уважно стежимо за тим, що на практиці відбуватиметься після цього листа пана Козака (заступника голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак – ІФ) з боку РФ. Україна налаштована абсолютно принципово на збереження “нормандського формату”, на продовження функціонування Мінського процесу, в якому, нагадаю, в Тристоронній контактній групі Україна і Росія, як сторони конфлікту, за посередництва ОБСЄ шукають рішення, які можуть сприяти мирному врегулюванню. Тому наша позиція дуже проста: ми будемо глибоко шкодувати, якщо якісь російські кроки будуть спрямовані на руйнування якого-небудь елементу “нормандського формату” або Мінського процесу”, – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в п’ятницю.

Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що у 2014 році сформувалася ціла інфраструктура мирного процесу, яка складається з нормандських самітів, нормандського квартету міністрів закордонних справ, нормандського квартету радників лідерів чотирьох країн і Тристоронньої контактної групи, всередині якої є багато підгруп.

“Україна зацікавлена у збереженні цієї інфраструктури, яка показала, що вона спроможна виконувати ефективну конструктивну роль, якщо РФ налаштована на пошук рішень, а не на створення нових проблем”, – пояснив він.

Кулеба додав, що, крім цього листа Козака, який з’явився в засобах масової інформації в четвер, МЗС не бачило конкретних кроків з боку РФ.

“Саме тому ми не поспішаємо з висновками, а чекаємо на подальші кроки Росії в цьому напрямі”, – зазначив міністр, наголосивши, що Україна зацікавлена у збереженні “нормандсько-мінської інфраструктури”.

“Мені дуже важко уявити, як функціонуватиме мінський процес без “нормандського формату”, тому що саме в “нормандському форматі” досягаються політичні домовленості на найвищому рівні, які потім реалізовуються вже в мінському процесі. Тому ця вертикаль має бути збережена. Якщо вертикаль буде зруйнована, це значно загальмує зусилля щодо мирного врегулювання. Україна не буде тією країною, яка гальмуватиме процес досягнення миру в Україні та деокупації на нашій території”, – сказав глава МЗС України.

Як повідомлялося, Козак написав радникові канцлера Німеччини Ангели Меркель листа, в якому запропонував відмовитися від переговорів щодо Донбасу на рівні радників.