Сьогодні, 23 березня, у Польській агенції друку (Польща, Варшава), відбулась прес конференція з приводу презентації місяця діяльності Міжнародного штабу допомоги українцям. 

Розпочали захід зі слів підтримки Радника Надзвичайного і Повноважного Посла України у Польщі з економічних питань Ігоря Баранецького.

Військовий експерт МШДУ Денис Богуш поділився аналізом поточної військової ситуації в Україні. 

Після, – голова МШДУ Ганна Крисюк презентувала діяльність Міжнародного штабу допомоги українцям та поділилась зробленою робою: 

«Завдяки консолідації зусиль волонтерів, організацій, державних установ, дипломатів, компаній, торгових палат, бізнес-клубів та ЗМІ, які входять до складу МШДУ, вдалося скоординувати та відправити до України понад 200 фур різновекторної міжнародної гуманітарної допомоги. Допомогти з оформленням та супроводом понад 1000 фур цільового вантажу в гарячі точки країни. Допомогти в координації з нашими партнерами та керівниками штабів за кордоном поселення для понад 7 000 біженців. Надали понад 300 юридичних консультацій по оформленні документів, вантажів, іншого юридичного консалтингу як в Україні, так і за кордоном. Вже протягом двох тижнів у нас працює Міжнародна психологічна група допомоги. Ми розмістити понад 300 інформаційних матеріалів 12 мовами у понад 130 країнах світу». 

Також, відповідаючи на запитання журналістів, Ганна додала: «Українську націю неможливо знищити. Що б росія не робила. Ми все відновимо, відбудуємо. Уже маємо плани по відбудові декарбонізованих міст після війни. Зробимо все, щоб українці повернулися в Україну, у ще кращу Україну, ніж вона була до війни». 

Народний депутат України Дмитро Лубінець зазначив: «Для України, вторгнення росії – це урок на майбутнє. Адже з 2014 року ми продовжували не звертати увагу на відкритих ворогів, не карали колаборантів. Жоден не сів за грати! Така безкарність спонукала колаборантів ще сильніше розгортати свою злочинну діяльність по всій країні. Напевно, це теж ще один урок, який ми повинні засвоїти!». 

Доповнив про систему охорони здоровʼя під час війни заступник Міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко. 

Анна Любима, керівник групи Штабу з гуманітарної допомоги біженцям та військовим подякувала за надання такої великої кількості гуманітарної допомоги українцям: «Велике всім дякую за підтримку і допомогу у цей не легкий, військовий час для нашої держави. Слава Україні! Героям слава!». 

У ході прес конференції відбулась і презентація помічника українця по всьому світі – «HandyFriendsBot». Ірини Андрющенко, співзасновниця ІТ-компанії «Handy.ai» розповіла: «Помічник структурує допомогу, інформацію та сервіси, що надаються українцям державними установами, громадськими та гуманітарними організаціями, бізнесом та волонтерами у будь-якій країні вільного світу та що забезпечують прямий канал комунікації та допомоги». 

Про прийняття біженців у Польщі розповіла координатор Штабу Вероніка Марчук, яка й дала декілька порад для українців: «Я памʼятаю, коли приїхала в Польщу в 1991 році, без нічого. Вона мені дуже сподобалася, сподобалася культура, менталітет. І я зрозуміла, що з цією країною, цими людьми ми можемо будувати міцні дружні відносини. Мені знадобилося багато років, щоб пізнати цю країну, зрозуміти її. Я видала книгу про Польщу для українців. Бо коли ви їдете в країну, набагато легше, коли ви її розумієте. Намагайтеся порозумітися з поляками. Намагайтеся порозумітися з польськими родинами. Це єдиний шлях до порозуміння і розбудови міцних відносин».

Присутнітніми онлайн були й інші представники Штабу з іноземних країн, керівники Груп Штабу, а також представники українського уряду, волонтери.

По завершенні заходу відбулось нагородження Подяками компаній-партнерів та волонтерів, які надають неабияку допомогу для українського народу та військових.