Міністерство охорони здоров’я України опублікувало оновлений список країн так званої червоної зони, після прибуття з яких необхідно пройти обов’язкову обсервацію або ПЛР-тестування.

До «червоної зони» ввійшли країни, в яких станом на 3 липня показник захворюваності коронавірусом перевищує 40 на 100 тис. населення. Країни з нижчою кількістю входять до «зеленої зони» і обсервація після приїзду з них не потрібна.

У списку залишаються Катар, США, Вірменія, Перу, Бахрейн, Бельгія, Оман, Білорусь, Кувейт, Сан-Томе і Принсіпі, Французька Гвіана, Сінгапур, Бразилія, Майотта, Росія, ОАЕ, Мальдіви, Чилі, Панама, Болівія, Португалія, Молдова, Саудівська Аравія, Еквадор, Габон, Північна Македонія, Франція, Домініканська республіка, Канада, Екваторіальна Гвінея, Кабо Верде, Гондурас, Гвінея-Бісау, Колумбія, Південна Африка, Аргентина, Бангладеш, Азербайджан і Гватемала.

Окрім цього, до оновленого списку ввійшли Ізраїль, Казахстан, Теркс і Кайкос, Сейшельські острови, Боснія і Герцеговина, Киргизстан, ЦАР, Мавританія, Ірак, Мексика, Палестина, Суринам, Єгипет, Коста-Рика, Пакистан, Чорногорія, Антигуа і Барбуда, Люксембург, Гаїті та Сальвадор.

Водночас із «червоної» в «зелену» зону перейшли Сан-Марино, Нідерланди, Джибуті, Кайманові острови, Афганістан, Італія, Ліхтенштейн. Даних щодо Великої Британії, Іспанії та Швеції, які раніше були в «червоній» зоні, в МОЗ немає.

До слова, в Україні показник хворих на Covid-19 становить 59,7 на 100 тис. населення.