ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» ДК «Укроборонпром» 22 червня уклало дві угоди з АТ «Мотор Січ» про ремонтні роботи на загальну суму 42,87 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року капітально відремонтують два редуктори ВР-24 у середньому по 7,49 млн грн. і чотири авіаційні двигуни ТВЗ-117ВМ у середньому по 6,97 млн грн. Згідно відкритих джерел, ці двигуни стоять на вертольотах Мі-8МТ, а редуктори – на Мі-24.

У 2019 році «Авіакон» замовляв заводу «Мотор Січ» такий ремонт за такими ж цінами.

Нагадаємо, у серпні 2019 року видання «Liga.net» повідомило, що держава Україна в особі одного з підприємств концерну «Укроборонпром» на безоплатній основі отримає 25,00002% акцій АТ «Мотор Січ» (Запоріжжя) – одного з найбільших світових виробників авіадвигунів. При цьому контрольний пакет акцій перейде до інвесторів з Китаю. Цей проект було розпочато «Укроборонпромом» ще при президенті Порошенку, коли концерн курував Олег Гладковський, а його керівником був і залишився Павло Букін.

У прес-службі «Укроборонпрому» підтвердили підписання договору про передачу у власність України 25% «Мотор Січі». Договір про співпрацю підписано між державою Україна в особі держконцерну «Укроборонпром», фірмою «Скайрайзон Ейркрафт Холдінгс Лімітед» і фірмою «Бейджинг Сіньвей Телеком Технолоджі Груп Ко., Лтд.». Приводом для дій стали рішення РНБО і українського уряду, повідомили в дежконцерні.

Договір передбачає передачу 25,00002% акцій ПАТ «Мотор Січ» на користь держави Україна на безоплатній основі. Крім того, договір між акціонерами передбачає порядок спільного управління компанією (Акціонерну угоду), повідомили в «Укроборонпромі».

«Реалізація умов укладених договорів можлива тільки після отримання від АМКУ дозволу на концентрацію. Спільна заява в даний час розглядається», – йдеться в повідомленні Укроборонпрому.

АМКУ відкрив справу і поки ще не виніс рішення про дозвіл на концентрацію.

«За законодавством Укроборонпром не має права створювати СП з іноземними компаніями, тому на вищому державному рівні було прийнято рішення перевести частину акцій Мотор Січ під підприємство Укроборонпрому», – повідомила Liga.net з посиланням на анонімне джерело. За його словами, формальним власником 25% акцій може стати ДП «Івченко Прогрес».

Цим процесом керував заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. Після його звільнення процес фактично зупинився. Очікується, що питання «Мотор Січі» з китайською стороною тепер будуть обговорювати з заступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом.

«Мотор Січ» – один з найбільших в світі виробників авіаційних двигунів. Довгий час компанію одноосібно контролював її почесний президент, колишній нардеп В’ячеслав Богуслаєв. У 2016 році великі пакети акцій підприємства були продані іноземним компаніям. У вересні 2017 року СБУ порушила кримінальну справу за статтею «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський райсуд Києва заарештував сконцентровані у власності п’яти офшорів 41% акцій «Мотор Січ».