За перший квартал 2020 року молочно-товарні ферми наростили поставки молока на переробні підприємства, але зниження обсягів надходжень відбулося з боку домашнього сектору.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org, сільськогосподарські підприємства забезпечили надходження на рівні 644,7 тис. т., що на 1,1% вище, ніж у минулому році.

Зростання поставок сировини від молочно-товарних ферм (МТФ) відбулося щонайменше у дев’яти регіонах, серед лідерів – молокопереробні потужності Львівщини (+28,9%), Полтавщини (+16%), Хмельниччини (+15%), Запоріжжя (+15%) і Житомирщини (+9%). Тим часом переробники Миколаївщини та Херсонщини, навпаки, недоотримали “промислової” сировини на 18,6% та 10,8% відповідно.

Від особистих селянських господарств поставки на переробні потужності найбільше скоротилися у Чернівецькій (-66,7%), Івано-Франківській (-57,2%), Дніпропетровській (-42,9%), Херсонській (-28,1%) та Вінницькій (-26,4%) областях.

За перший квартал 2020 року загалом на переробні підприємства надійшло 847,2 тис. т. молока, що на 3,5% менше (30,9 тис. т.), ніж за відповідний період минулого року.

Говорячи в цілому про надходження молока від обох секторів, слід відзначити, що недоотримання зазнали переробники 16 областей, серед яких підприємства Івано-Франківщини (-33,9%), Сумщини (-25,7%), Херсонщини (-17,6%), Харківщини (-15,8%) та Миколаївщини (-12,9%).

Найбільш впевнено можуть почуватися переробники на Львівщині та Полтавщині, адже тут надходження сировини зростає як від сільськогосподарських підприємств, так і від населення.

Отже, тренд скорочення як виробництва, так і надходження молока на переробку триває, і підтримують його саме домогосподарства. Така тенденція, на жаль, буде зберігатися. Єдиною надією для переробників тут є промислові молочно-товарні ферми, які після значного скорочення поголів’я у минулому році, у новому році демонструють серйозну роботу над підвищенням продуктивності та загальної ефективності свого господарювання навіть в умовах кризи. А також перехід присадибного сектору у сімейні та фермерські господарства.