Міжнародний кримінальний суд Гааги завершив попереднє розслідування у справі “Ситуація в Україні” щодо позову нашої держави про воєнні злочини окупаційної влади в ОРДЛО.
Про це повідомляє пресслужба суду.
“Сьогодні я можу повідомити, що в результаті ретельного й незалежного процесу розгляду, ситуація в Україні визнана такою, що відповідає критеріям статуту для відкриття розслідування”, – заявила прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда.
За її словами Міжнародний кримінальний суд має підстави вважати, що в контексті ситуації в Україні було скоєно широкий спектр діянь, які являють собою військові злочини та злочини проти людяності, що підпадають під юрисдикцію МКС. Бенсуда підкреслила три категорії, на які розподілять справи:
– злочини, скоєні в контексті військових дій;
– злочини, скоєні під час затримань;
– злочини, скоєні в Криму.
Прокурор додала, що розраховує на підтримку з боку української влади на наступній стадії процесу та закликає до співпраці всі сторони конфлікту.
“Розглядаючи майбутні розслідування, я також сподіваюся на конструктивний та взаємовигідний діалог з урядом України та, маю надію, з урядом Росії, який допоможе нам зрозуміти, як найкращим чином забезпечити правосуддя”, – підкреслила Бенсуда.
Крім того, заступник генерального прокурора Гюндуза Мамедов, зауважив що тільки цього року було направлено три інформаційних повідомлення щодо порушень міжнародного гуманітарного права в Криму, що стосуються незаконної депортації кримчан з території півострова, знищення та експропріації майна та мілітаризації дітей.
“Завершення попереднього вивчення ситуації є важливим кроком та гарантією правосуддя, в тому числі над вищим політичним та військовим керівництвом країни-окупанта. Приємно відзначити, що й докази, зібрані національними правоохоронними органами та прокуратурою спільно з українськими та міжнародними неурядовими організаціями, стали достатньою підставою та переконливими аргументами для найвищої міжнародної інстанції у сфері кримінальної юстиції. Тож віра в міжнародне право і надалі надихатиме українців. Ніхто не має уникнути покарання. Висловлюю вдячність за надану підтримку Міністерству закордонних справ України, Посольству України в Королівстві Нідерланди”, – сказав Мамедов.
Нагадаємо, попереднє вивчення ситуації в Україні почалося 24 квітня 2014 року. Часові рамки були розширені на підставі ще одної заяви України у 2015 році для того, щоб включити в справу злочини, ймовірно вчинені в Україні після 20 лютого 2014 року.