Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг України на рівні B і погіршило прогноз щодо нього з “позитивного” до “стабільного”.

Про це повідомляється на сайті агентства.

“Fitch Ratings переглянула прогноз щодо довгострокового рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті (IDR) до “стабільного” з “позитивного” та підтвердила IDR на рівні “B””, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що перегляд прогнозу України на “стабільний” відображає значний вплив пандемії COVID-19 на економічне зростання і фінанси.

Підвищені макроекономічні та фіскальні ризики, пов’язані з цим безпрецедентним глобальним шоком, частково нівелюють усі поліпшення в Україні в останні роки в плані зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання після геополітичних і економічних криз 2014-2015 років.

Fitch прогнозує, що економіка України скоротиться на 6,5% у 2020 році у порівнянні зі зростанням 3,2% у 2019 році, що відображає пандемічний шок COVID-19 для світової економіки, заходи стримування і більш слабку валюту, що впливає на інвестиції і приватне споживання. Споживанню також буде перешкоджати очікуване скорочення приватних грошових переказів (7,8% ВВП у 2019 році).

Шок буде частково пом’якшений низькою залежністю від туризму, відносно більш диверсифікованим товарним експортом і більш низькими міжнародними цінами на нафту, враховуючи статус країни як чистого імпортера.

“Ми очікуємо, що економіка відновиться до 3,5% у 2021 році відповідно до нашого середньострокового прогнозу зростання для України. Однак існують суттєві ризики для наших прогнозів, враховуючи невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавірусу”, – зазначили в агентстві.