З 5 по 16 серпня в Україні буде призупинено реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців (ФОП) та громадських формувань у зв’язку із запуском нового Єдиного державного реєстру.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

«У період впровадження оновленого ЄДР прийом документів, що подаються для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, не здійснюватиметься», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з 7 по 16 серпня 2020 року дані будуть переноситись з старого реєстру до нового і доступ реєстраторів до ЄДР протягом цього часу буде відсутній. Документи на реєстрацію не прийматимуться з 00 годин 05 серпня, а документи, подані до цього часу, повинні бути опрацьовані до 18 години 07 серпня.

«Просимо вибачити за тимчасові незручності та запланувати проведення реєстраційних дій (реєстрацію юридичних осіб та ФОП, зміну директора, внесення змін до зареєстрованих даних тощо) до 05 серпня або ж після 16 серпня 2020 року», – зауважив Міністр юстиції Денис Малюська.

Серед переваг нового ЄДР, за словами очільника відомства:

  • безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи;
  • забезпечення можливості формування виписки після проведення будь-якої реєстраційної дії;
  • можливість обліку сімейних фермерських господарств та поява окремої ознаки створення такого господарства;
  • удосконалені бізнес-процеси реєстрації, зокрема створено виражене відображення проведених змін, забезпечили припинення ФОП та внесення змін до відомостей про ЮО в один етап, додали нові атрибути розширеного пошуку;
  • перехід на діяльність на підставі власного установчого документу або модельного статуту, внесення та скасування заборони вчинення реєстраційних дій, внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ.