Розвиток віртуальних активів в Україні є одним зі стрижневих напрямів роботи Міністерства цифрової трансформації. Аби успішно впровадити технологію блокчейн та розвивати ринок віртуальних активів в Україні, законодавство України потребувало змін.

6 грудня на пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила закон №2179 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з урахуванням правок Мінцифри.

Про головне:
🔸 Відтепер в Україні офіційно існують поняття віртуальних активів. Віртуальний актив – цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати, і яке може бути використаним для платіжних або інвестиційних цілей.
🔸 Від моменту підписання документу Президентом України віртуальні активи стануть суб’єктами фінмоніторингу.
🔸 Регулятором ринку віртуальних активів, згідно з новим законом, є Міністерство цифрової трансформації.
🔸 Після підписання закону Президентом України Мінцифра має протягом трьох місяців розробити умови ліцензування для тих, хто надаватиме фінансові послуги для віртуальних активів та на основі законодавчих актів розробити алгоритми роботи бізнесу в Україні.

Про фінмоніторинг:
🔹 За новими правилами фінмоніторингу, поріг фінансових транзакцій у вигляді віртуальних активів зріс до 400 000 гривень.

Які ще перепони належить подолати на шляху до створення українського ринку ВА?

🔹 Згідно з новим законом, фінансові установи ризикують наразитися на колосальні штрафи за порушення критеріїв фінмоніторингу. Водночас ці критерії визначені доволі розмито. Це призведе до того, що фінансові установи неохоче йтимуть на співпрацю з клієнтами, пов’язану з криптовалютною індустрією. А як результат – це не дасть ринку ВА розвиватися.
🔹 Мінцифра буде працювати над вирішенням цієї проблеми. Зокрема, спільно з НБУ та НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) в найближчих планах розробити чіткі критерії фінмоніторингу, що запобігатимуть накладенню неправомірних штрафів.