Колишнього прем’єр-міністра Малайзії Наджиба Разака засудили до 12 років ув’язнення і штрафу в понад 49 мільйонів доларів у ході першого з кількох судових процесів у справі, пов’язаній із корупцією.

Як повідомляє Радіо свобода, суд визнав колишнього політика винуватим у зловживанні владою та відмиванні грошей. Наджиб Разак буде залишений на волі до розгляду апеляції, якщо погодиться внести заставу і регулярно відзначатися в поліції. 

Захист Разака просив про помилування, а сам експрем’єр Малайзії заявляв, що не знав про схему з відмивання коштів, і заперечував провину. А використання грошей для дорогих покупок, зокрема нерухомості у США й Великій Британії, виправдовував офіційною метою.

Разак керував малайзійським урядом з 2009 по 2018 року. Його звинувачують у справі про розкрадання мільярдів доларів із державного фонду 1MDB, створеного для пожвавлення економіки в 2009 році. Слідство встановило, що кошти фонду йшли на підкуп чиновників, фінансові махінації, купівлю прикрас, картин і нерухомості. Правоохоронні органи США, які також розслідують кілька справ щодо шахрайства в цьому фонді, вважають, що загалом із нього було розтрачено понад 4,5 мільярда доларів.

Розслідування у справі 1MDB називають однією з найбільших фінансових афер у сучасній історії. Пасинок Разака — Різа Азіз — був продюсером низки голівудських фільмів , зокрема «Вовк з Уолл-стріт», «Тупий і ще тупіший 2» і «Хто в домі тато». Мін’юст США наразі розслідує, чи не фінансувалися стрічки за відмиті гроші. Втягнутим у «справу 1MDB» виявився і один із найбільших інвестиційних банків світу Goldman Sacks: він допоміг 1MDB у продажі акцій на 6,5 мільярда доларів. 24 липня 2020 року банк погодився виплатити 3,9 мільярда доларів в обмін на закриття справи.