353 кілометри лінії зіткнення на Донбасі «обороняють» від ЗСУ 1-й і 2-й армійські корпуси «ЛДНР», створені Росією за зразком своєї армії за останні 4 роки в період закінчення активних боїв. Мета цього 40-тисячного угруповання – утримати наступ з боку ЗСУ до введення в бій кадрових підрозділів російської армії.

Чому Росія не об’єднала армійські корпуси на окупованій частині Донбасу? У чому їхні слабкі сторони? І чи могли угруповання «ЛДНР» порушити перемир’я на Донбасі всупереч волі Росії? Про це в ефірі Радіо Донбас.Реалії говорили зі спікером міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm Михайлом Макаруком.

– За словами штабу Об’єднаних сил уже через 20 хвилин після того, як 27 липня почало діяти перемир’я, стався обстріл підрозділів 36-ї окремої бригади морської піхоти зі стрілецької зброї, ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів. Це може бути ексцес виконавця? Чи могли проросійські угруповання відкрити вогонь без відома Москви?Росія намагається зробити так, щоб ми сіли за стіл переговорів напряму з її маріонеткамиМихайло Макарук

Михайло Макарук: Ні, це було здійснено спеціально з однією простою метою, щоб товариш Пєсков заявив, що Росія не може заявити про гарантування перемир’я, бо не є стороною конфлікту. Тобто Росія намагається зробити так, щоб ми сіли за стіл переговорів напряму з її маріонетками, а сама хоче вийти з цього конфлікту. Останні шість років це не виходило: тоді була вдача нашої дипломатії і, в принципі, професійної роботи, а зараз мені невідомо, що буде далі.