Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не видав би Україні затриманих у республіці бойовиків ПВК “Вагнера”. Його слова наводить головний редактор радіостанції “Говорит Москва” Роман Бабаян, який був присутній на зустрічі з Лукашенком у вівторок.

За його словами, Лукашенко довго говорив про”вагнерівців”. “Сенс такий: йому надійшла інформація з кордону між Росією і Білорусією, що на територію Білорусії заїжджає автобус, в якому сидять 33 людини. Причому вона надійшла від водія автобуса, який, як він сказав, не співробітник спецслужб, не агент, нічого – просто звичайний білорус. І він проявив пильність. Лукашенко сказав спостерігати за цією людиною”, – розповів Бабаян.

Після цього Лукашенко нібито наказав спецслужбам контролювати переміщення бойовиків. Після їх затримання з’явилася інформація, що вони повинні були летіти до Стамбула.

“Я тоді викликав до себе керівників спецслужб, і я тоді звернувся і до України, і до Росії з проханням надіслати прокурорів, але вони не приїхали. І тоді я відправив свого сина, який працює радником з безпеки, щоб він приніс вибачення перед цими людьми і запитав, куди вони хочуть виїхати. Вони сказали “ми хочемо в Росію”. І, власне, вони поїхали”, – процитував він слова білоруського президента.

Крім того, за словами Бабаяна, Лукашенко зазначив, що Білорусь не видала б цих громадян Україні, якби офіційний Київ попросив про це.