Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак вважає, що вільні вибори в ОРДЛО можуть пройти тільки у вільній обстановці і за українськими законами.

Про це йдеться в інтерв’ю Лайчака BBC Україна.

«Я думаю, що вільні вибори можуть пройти тільки у вільній обстановці, і звичайно по українським законам і за спостереження з боку міжнародних спостерігачів – ОБСЄ, інших міжнародних організацій, тобто в системі української юрисдикції. Тільки після цього, коли ми досягнемо такої ситуації, ми зможемо організувати вибори і назвати їх вільними».

Мірослав Лайчак додав, що проведення виборів (до чи після виведення російських сил – ред..) можливе тільки в такій обстановці, коли «українська влада, український уряд скажуть, що є атмосфера, передумови для вільних виборів».

Він відмовився висловлювати конкретну позицію з цього питання.

«Я вважаю, що я достатньо зрозуміло себе висловив щодо цього питання і я не хочу ставити себе у роль якогось єдиного інтерпретатора мінських домовленостей та формули Штайнмаєра. Я сказав, що на сьогодні я не бачу передумов для проведення вільних виборів за українським законодавством на територіях, непідконтрольних владі».

Стосовно миротворчої місії на Донбасі Лайчак заявив, що все залежить від домовленостей сторін, які поки що не виробили спільну концепцію.