Вашингтон налаштований на подальший розвиток відносин з Україною, переконаний за результатами візиту до Сполучених Штатів Америки Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.

Підсумовуючи візит, він зазначив: «Було приємно чути від американських колег високі оцінки українських реформ, здійснених після проведення виборів. Україна вдячна за виділення Конгресом США на 2020 рік 300 мільйонів доларів військової підтримки України, що на 50 мільйонів більше, ніж торік, і включає 100 мільйонів на летальне озброєння. Для енергетичної безпеки усієї Європи також критично важливими є санкції, ухвалені Конгресом США проти Північного потоку-2. Ці рішення, як і мої зустрічі, продемонстрували, що попри певну турбулентність, є всі підстави для подальшого розвитку стратегічного партнерства між Україною та США. Україна не дозволить нікому і нічому зашкодити цьому стратегічному партнерству, адже Київ та Вашингтон є природними союзниками у нинішньому висококонкурентному та жорсткому світі».

Дмитро Кулеба відвідав США з робочим візитом: 11-13 грудня він провів низку зустрічей у Вашингтоні з членами Конгресу від обох партій та високопосадовцями адміністрації США – з сенаторами Крісом Мерфі, Роном Джонсоном, главою Комітету у закордонних справах Сенату США Джимом Рішем, конгресменами Енді Харрісом, Марсі Каптур, старшим директором Ради національної безпеки з питань Європи та Росії Ендрю Піком, заступником держсекретаря США з політичних питань Девідом Гейлом, помічником держсекретаря Філіпом Рікером та заступником помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джорджем Кентом, стратегічним радником США з питань реформування української оборонної промисловості Дональдом Вінтером.

У ході візиту також відбулися зустрічі з Віце-президентом Світового Банку Сирілом Мюллером та заступником виконавчого директора МВФ Владиславом Рашкованом. Віце-прем’єр-міністр також взяв участь у двох заходах: закритій політологічній дискусії в Атлантичній раді та відкритому публічному заході у Німецькому фонді Маршалла і поспілкувався з українською та американською пресою.

Основними темами зустрічей стали енергетична безпека Європи, євроатлантична інтеграція України, надання нашій державі передбаченої новим оборонним бюджетом військової допомоги, прогрес в українських реформах з особливим наголосом на боротьбі з корупцією та подальший розвиток стратегічного партнерства між Україною та США.

Сторони окрему увагу приділили обговоренню підсумків нещодавньої зустрічі у Нормандському форматі та зійшлися в оцінках її підсумків та подальших перспектив врегулювання розв’язаного Росією збройного конфлікту.

Дмитро Кулеба отримав запевнення, що санкції, включені до закону про оборонний бюджет, будуть якнайшвидше ухвалені у Сенаті Конгресу США, негайно підписані президентом США і впроваджені, якщо компанія, яка укладає трубу Північного потоку-2, самостійно не припинить підсанкційну діяльність.

На зустрічах з членами конгресу Дмитро Кулеба виступив за ухвалення вже внесеного проєкту закону США щодо енергетичної безпеки Європи, який невдовзі розглядатиметься. Він надасть близько 1 мільярда доларів США американським компаніям для побудови енергетичної інфраструктури у Центральній і Східній Європі, зокрема, і в Україні. Це дозволить диверсифікувати потоки природного газу та зменшити залежність від російських енергоресурсів. Дмитро Кулеба наголосив на стратегічній важливості диверсифікації енергетики у Європі. “Йдеться не лише про Україну, а про стратегічний баланс у всьому регіоні, зокрема, про вплив Росії у Центральній Європі та на Західних Балканах”, – зазначив він.