Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба спростував чутки, що Оксану Маркарову відправляють послом в США “лише вибивати гроші з МВФ”. Посли час від часу потребують ротації.

Посол України у Сполучених Штатах Америки Володимир Єльченко є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував. Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Міністр запропонував замість Єльченка кандидатуру Оксани Маркарової, колишньої міністерки фінансів. Кулеба додав, процедура її оформлення запущена.

Кулеба пояснив, що у разі призначення Маркової Україна вперше матиме у США посла, якого добре знають як у Адміністрації США, Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ. Кулеба спростував чутки, що Маркарову відправляють “лише вибивати гроші з МВФ”. “Колишня і успішна міністр фінансів за визначенням не може бути поганим дипломатом. Там просто посада не дозволяє не бути дипломатом”, – резюмував Кулеба.

Раніше Дмитро Кулеба заявив, що НАТО слід продемонструвати серйозність намірів щодо захисту Чорноморського регіону від впливу Росії і забезпечити безпеку навігації в Чорному морі. ASPI news писало, що віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков переконаний, що Україні буде легше повернути Крим, ніж Донбас.