Автори клопотань вважають закон неконституційним.

У вівторок, 29 вересня, о 10:00 у Конституційному суді розглянуть конституційність закону про ринок землі. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

“Автори клопотань стверджують, що земля як об’єкт права власності українського народу є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, в першу чергу стосується саме земель сільськогосподарського призначення”, – пояснюють у пресслужбі.

Автори клопотань переконані, що  прийняття Верховною радою закону відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття, а положення документа суперечать приписам Конституції України.

Нагадаємо, Верховна Рада у ніч на 31 березня на позачерговому засіданні ухвалила закон про відкриття ринку землі з обмеженням його роботи в перші три роки тільки паями у власності фізосіб з максимальним володінням в одних руках 100 га.

Згідно з прикінцевими положеннями закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”, документ набирає чинності з 1 липня 2021 року.