Росія 21 травня скликала неформальне засідання Ради безпеки ООН за формулою Арріа щодо ситуації в окупованому Криму, анонсувавши також участь у відеоконференції жителів півострова.

На засіданні виступили заступник голови підконтрольного Росії Духовного управління мусульман Криму і Севастополя Есадуллах Баїров, голова проросійської громадської організації «Українська громада Криму» Анастасія Гридчина, колишній керівник російського державного каналу «Міллет», депутат підконтрольної Кремлю Бахчисарайської міськради Ервін Мусаєв і ведучий російського телеканалу «Крым 24» Олександр Макарь.

Під час конференції посли Франції, Бельгії і Європейського союзу засудили дії Москви й наголосили, що підтримують територіальну цілісність України, пише «Радіо свобода».

Напередодні в ефірі Радіо Крим.Реалії речник МЗС України Катерина Зеленко повідомила, що українська сторона не братиме участі в заході, тому що все, що вона хоче донести до міжнародної спільноти, вона й так доносить щодня.

«Росія зараз намагається розповісти нібито правду про об’єктивну ситуацію на території Криму, але, незважаючи на запевнення російської сторони, продовжує блокувати безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій, зокрема і Управління верховного комісара ООН із прав людини», – наголосила речниця.

«Побачимося в Гаазі, хлопці», – прокоментував Єльченко заяву постійного представника Росії в ООН Василя Небензі з приводу того, що Москва і Київ не повинні вести діалог із кримського питання, оскільки жителі півострова «давно зробили свій вибір»

Раніше Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації окупованого Росією Криму. Також Генасамблея ООН підтримала резолюцію України щодо порушень прав людини на території тимчасово окупованого Росією Криму. На сайті Організації Об’єднаних Націй опубліковано оновлений проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів».