Росія та проросійські бойовики блокуватимуть роботу Тристоронної контактної групи, якщо Україна не змінить постанову щодо виборів в Донецькій та Луганській областях, повідомив глава української делегації Леонід Кравчук.

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук заявив, що якщо Верховна Рада не змінить постанову про місцеві вибори, це заблокує не лише обмін полоненими, але й усю роботу групи.

“Сьогодні вже очевидно, на всіх зустрічах Тристоронньої контактної групи всі питання, які обговорюються, упираються в одне: Росія і ОРДЛО заявляють офіційно, що поки не буде змінена постанова Верховної Ради, то всі питання будуть заблоковані”, – заявив Кравчук, передає “Суспільне” в неділю, 20 вересня.

В інтерв’ю виданню “Страна.ua” Кравчук такж повідомив, що він звернувся до парламенту з листом, щоб депутати розглянули питання про відповідність постанови про проведення місцевих виборів мінським домовленостям від лютого 2015 року.

Він додав, що на зустрічах ТКГ також обговорювалося питання обміну полоненими, й українська сторона попросила ОРДЛО подати свій список. Однак представники бойовиків заявили, що список не подаватимуть, поки Рада не скасує або не уточнить постанову про проведення місцевих виборів. “Це означає, що питання обміну полоненими вже заблоковано. Якщо ми не наведемо постанову Верховної Ради про проведення виборів у відповідність з міжнародними документами, що б ми не говорили, Росія і ОРДЛО не погодяться з цим. Вони заявляють, що ми відмовляємося від мінських угод”, – сказав Кравчук.

Він наголосив, що, “якщо немає бажання однієї сторони домовлятися, а є бажання тільки України, то поле маневру звужується і його не існує з конкретних питань, але ми маємо шукати відповіді на всі питання”. Кравчук уточнив, що не знає, чи Верховна Рада змінить постанову.