Кількість інфікованих коронавірусом у світі станом на вівторок, 30 квітня, понад 3,2 млн осіб. Згідно з даними університету Джона Гопкінса, понад 228 тис. хворих померло.

Географія поширення коронавірусу 
Лідером за поширенням коронавірусу в світі залишаються Сполучені Штати Америки. Там наразі понад 1,04 млн інфікованих, 70 тис. загиблих. Видужати змогла 124 тис. хворих. 

У Європі на першому місці – Іспанія. У країні майже 234 тис. заражених та 24,2 тис. смертей. Майже 133 тис. осіб змогли подолати недугу. 

Детальніше про ситуацію з поширенням коронавірусу в світі дивіться в інфографіці:

ТСН.ua
Пандемія коронавірусу в Європі 
ІСПАНІЯ
Упродовж доби у країні зафіксували 268 летальних випадків від коронавірісу – це найменша кількість летальних випадків за понад місяць. Крім того, інфікувалося ще 816 іспанців. До слова, через коронавірус економіка Іспанії впала на рекордні 5,2%. 

ФРАНЦІЯ 
Французька економіка, одна з найбільших економік Європи, впала в рецесію: ВВП за перший квартал знизився на 5,8%.

НІМЕЧЧИНА 
Четвертий день поспіль у країні зростає кількість інфікованих COVID-19 – за добу зафіксували ще 1478 нових випадків, а також 173 смерті. Ймовірно, це пов’язано з тим, що у країні почали проводити більше тестів на коронавірус, ніж будь-коли від початку спалаху. Приміром, минулого тижня провели 860 тисяч.

Уряд країни обмежив поїздки громадян за кордон до 14 червня. Всього в країні заразилися коронавірусом 159912 осіб, померло 6314. У важкому стані перебувають 2409 німців. 

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ
На кафедрі педіатрії Оксфордського університету в Британії завершують вакцинацію 800 добровольців – роблять їм експериментальне щеплення від COVID -19. Це все молодь і якщо у них будуть хороші резульати, у найближчі місяці дослідники продовжать на літніх людях. І до вересня – випустять перший мільйон доз. 

РОСІЯ
За останню добу в Росії підтверджено 7099 випадків нової коронавірусної інфекції в 85 регіонах, з них 2829 (39,9%) виявлені активно у контактних осіб і не мали клінічних проявів хвороби. Найбільше випадків у Москві – 3093, Московській області – 793, Санкт-Петербурзі – 336. За останню добу померла 101 людина, а виписано з лікарні 1333 виужалих. 

Всього в Росії зареєстровано 106 498 випадків коронавірусу в 85 регіонах. За весь період зафіксовано 1073 летальні випадки, одужали 11 619 осіб. 

Пандемія коронавірусу в Америці 
СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ 
У Сполучених Штатах Америки, які стали осередком пандемії коронавірусу, зафіксували понад один мільйон інфікованих COVID-19. Країна досягла цієї позначки за три місяці: вперше хворобу на території Штатів зафіксували у січні. Упродовж минулої доби було зафіксовано 27 337 нових випадків,  а також 2 611 смертей. 

У Нью-Йорку поліція виявила біля похоронного бюро в Брукліні чотири вантажівки, з яких, за словами свідків, витікала рідина, після перевірки виявилось, що в них були завантажені майже 60 тіл. 

Лос-Анджелес став першим містом в США, яке запропонувало своїм мешканцям пройти безкоштовне тестування на наявність нового типу коронавірусу COVID-19. Люди із симптомами матимуть першочерговий пріоритет. 

Пандемія коронавірусу в Азії
КИТАЙ 
Материковий Китай повідомив про лише четверо інфікованих COVID-19. Усі пацієнти нещодавно прибули з-за кордону. Нових смертей від ускладнень COVID-19 не фіксують вже 15 днів поспіль. 

ПІВДЕННА КОРЕЯ
Південна Корея повідомила про чотири нові випадки COVID-19. Усі інфіковані заразилися за кордоном. Вперше від лютого в країні не зафіксували жодного випадку захворювання всередині країни. За добу ще одна людина померла від ускладнень COVID-19. 

ЯПОНІЯ 
Прем’єр-міністр Японії заявив, що планує продовжити надзвичайний стан країни, який повинен був закінчитися 6 травня.

ІНДІЯ
Країна послаблює карантинні обмеження. Зокрема, Індія через півтора місяці має відкрити кордони. Мігранти, студенти, туристи чи паломники, які не матимуть симптомів COVID-19, зможуть залишити країну. Усіх мандрівників перед посадкою та після прибуття будуть перевіряти медики. 

ЛІВАН
Пандемія нового коронавірусу COVID-2019 завдала серйозного удару Лівану, де перед населення постала проблема дефолту, безробіття і росту цін на основні продукти до 60%. Тисячі людей від початку тижня вийшли на вулиці, вимагаючи від влади захистити їхні соціальні права і виплатити компенсації за збитки, які вони понесли, через ухвалені надзвичайні заходи для боротьби з коронавірусом.