Незважаючи на деякі карантинні обмеження у портах з початку березня цього року, глобальний попит на добрива в світі не зменшився, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com.

Так, деякі карантинні обмеження у портах на початку березня створили невизначеність, яка продовжувалась приблизно три тижні. Потім все стало на свої місця. Навіть такі глобальні процеси, які відбуваються зараз у світі, не торкнулися ринку добрив.

Більша частина продукції йде до Індії, тому що ця країна є ринкоутворюючим споживачем. У них найбільші тендери – 1-1,5 млн т. Індія імпортує до 6 млн т добрив на рік, при тому, що глобальний експортний ринок складає близько 40-50 млн т на рік.

Однак, ціни на експортні поставки нижчі, ніж на внутрішньому ринку. Але швидкість реалізації сильно відрізняється. 50 тис. т відвантажується до судна 5-7 днів, а на внутрішній ринок такий обсяг будуть вивозити з заводу більше 2-3 місяців.

При цьому головним моментом є те, що гроші за експортну партію отримуються одразу, а гравці на внутрішньому ринку здебільшого позбавлені достатнього обсягу ліквідності.