“Щасливими не народжуються – ними стають, здобуваючи щастя крок за кроком, усвідомлюючи сенс свого життя, навчаючись духовної досконалості, переосмислюючи життя, мислячи не тільки про себе, але і рідних та близьких, наповнюючи себе та всіх довкола позитивною енергією”.

Написав Сергій Гайдайчук у своєму профілі.

Нагадаємо про нещодавнє опитування, де вказувалося, що українці опинились в п’ятірці країн, де найбільше громадян почувають себе нещасними.

Президент та засновник CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук порадив дві особливі книги, які читав у різний період свого життя та які дали глибоке розуміння самого щастя.

«Мистецтво бути щасливим» від Далай-лами XIV та американського психіатра Говарда Катлера.

На переконання духовного лідера, сенс людського життя полягає у здобутті щастя. Джерелами щастя він називає здоров’я, достаток, партнерів, друзів і стан розуму. А найбільш вирішальне значення має розум.

Поки людина не будете достатньо дисциплінованою для того, щоб підтримувати спокій власного розуму, жодні матеріальні блага і зовнішні обставини не зможуть принести їй відчуття щастя.

«Формула щастя» від Мо Гавдата.

Мо — колишній директор з розвитку бізнесу компанії X, футуристичному підрозділі Google. Через власні спостереження та важку особисту трагедію він замислюється над питанням: чому людство проживає одну з найбільш мирних та заможних епох, але при цьому щасливих людей небагато?

Мо Гавдат ретельно розбиває всі ілюзії щодо щастя, якими сповнене наше суспільство.

Не події роблять нас нещасними — нас робить нещасними наше сприйняття цих подій.

Крім того, Сергій Гайдайчук зауважив, що багато думок Далай-лами та Мо Гавдата тісно переплітаються з філософією стоїцизму, яку він вивчає останні кілька років.

У ній так само говориться про те, що щастя починається зі свідомого вибору того, що ми маємо опіковуватись тільки тим, що можемо контролювати та сприймати спокійно те, що ми контролювати не можемо.