Посадити дерево – це подарунок планети, кисень для людей, а також символ розквіту та плодів. З кожним роком висаджені дерева на зелені насадження будуть не тільки приваблювати око, а й нести основну місію – очищення повітря! До акції «Озеленення планети” долучилися представники органів влади, органів місцевого самоврядування, громадськість та пересічні громадяни. Акція проводилася у форматах індивідуального висадження дерев або у складі ініціативних груп в різних куточках Кіровоградщини.

Цього року в рамках акції «Озеленення планети» проєкту «Озеленення України» на підтримку спільної ідеї – збереження довкілля і оздоровлення території громад долучилися представники Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства в рамках акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом».

   Озеленення Кіровоградщини проводилося, як на території міст Кропивницький, Олександрія, Долинська, сіл та селищ територіальних громад області, так і на території лісових господарств (ДП «Голованівський лісгосп», ДП «Долинський лісгосп», ДП «Компаніївський лісгосп», ДП «Олександрівський лісгосп», ДП «Онікіївський лісгосп», ДП «Онуфріївський лісгосп», ДП «Світловодський лісгосп», ДП «Чорноліський лісгосп»). Загалом було висаджено 34,4 тисяч дубів та 384 дерев.

На території Кіровоградщини, яка охоплює  чотири райони: Новоукраїнський, Кропивницький, Олександрійський, Голованівський впродовж тривалості акції приймали участь представники органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, різні територіальні громади, громадські організації і просто громадяни. Слід відмітити активну участь молоді у проведені акції «Озеленення планети».

“Участь Кіровоградщини другий рік поспіль в проєкті «Озеленення України» несе натхнення нащадкам, позитивні емоції та об’єднує всіх зацікавлених сторін в спільній акції 2021 року «Озеленення планети» – «Greening of the Рlanet». Всесвітня ініціатива, яка охопила майже 100 країн світу в інтересах кожного учасника, партнера, країни матиме і надалі продовження. Все більше людей об’єднуються  навколо глобальних проблем – збереження довкілля, очищення повітря, зменшення викидів СО2 у повітря. Дякую організаторам, всім партнерам і громадськості, які прийняли участь в акції. Зберігайте довкілля щодня!”, – поділилась спіорганізаторка проєкту Тетяна КОТЕНКО.

Так, працівниками Долинської міської ради та комунальних підприємств висаджено саджанці ялини Канадської, ялини блакитної, мигдалю, церцису та  саджанці сакури в міському парку «Дружба».

Цьогоріч парк «Дружба» засяє новими фарбами та стане окрасою Долинської громади. У висадці зелених насаджень взяли участь 8 волонтерів Долинської територіальної громади.

Озеленення громади також проводилося і на сільських територіях Новогригорівки Першої, Олександрівки, Маловодяного, Першотравневого, Марфівки, Катеринівки, там було висаджено дерева: сосна звичайна, липа, берези.

Парк міста Олександрія також озеленився висадженими туями завдяки ініціативі місцевого активіста.

Працівники Соколівського центрального сільського будинку культури долучилися до акції «Озеленення  планети» на території Соколівської громади,  яка проходила за ініціативи Молодіжної ради та за підтримки Соколівської сільської ради.

На території навчальних закладів (Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті, Центральноукраїнський національний технічний університет) за ініціативи керівництва відповідних підрозділів разом із здобувачами були висаджені дерева та зелені насадження в рамках акції «Озеленення планети».

Неймовірна хвиля позитивних емоцій, спогадів  і натхнення тривала цими днями у учасників акції «Озеленення планети» в рамках проєкту «Озеленення України».

Співорганізатор Оксана Стародубцова розповіла: “Цей день був насичений позитивними емоціями, адже люди, які зібралися на акцію «Озеленення Украіни» не тільки робили добру справу, висаджуючи зелені насадження, а й згуртовувалися спільною справою – допомозі нашій матінці – природі. Мені приємно було бачити радісні обличчя не тільки дорослих, а й дітей, які вчаться любити та берегти природу. Дякую, сподіваюся, що такі заходи стануть традиційними в нашій області”.

Одна із волонтерів Крістіна МІГУЛЬ зазначає: “Враження про висадку дерев дуже позитивні, акція озеленення планети дуже важлива,  ми зробили добре діло для природи, яка дає нам свої ресурси для життя.  Захід був добре організований та супер позитивний для її учасників, я була з маленькою дочкою, яка в повному захваті і тепер з гордістю каже, що на цій планеті є її деревце”.

“Другий рік поспіль наші лісові господарства приймають участь у проєкті «Озеленення України». Спільними зусиллями органів влади та громадськості, зокрема у співпраці з регіональним координатором проєкту «Озеленення України» Тетяни КОТЕНКО, Кіровоградська область приймає участь в акції «Озеленення планети». Наталія Ревенко, наголосила, що акція має велике значення для Кіровоградщини, оскільки вона розширює коло шанувальників лісу, які піклуються про збереження та примноження зеленої окраси степового краю. Усі лісгоспи обласного управління лісового та мисливського господарства й лісовий центр «Веселі Боковеньки» також активно приєдналися в рамках акції від Держлісгоспу «Створюємо ліси разом»”.

Ділиться Наталія РЕВЕНКО, начальниця Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Віталій ПАСТУШЕНКО, голова Новоукраїнської районної державної адміністрації: “У тому, що садити дерева – не тільки призначення людини, а й велике задоволення, щоразу переконуєшся, коли береш участь у цьому процесі. Запорукою того, що деревця добре приживуться, стали гарний настрій, злагоджена робота, позитивні думки та сонячна погода. Дякую всій команді за плідну працю у рамках реалізації екологічного проекту “Озеленення планети”. Майбутнє нашої землі – у наших руках, тому опускаймо їх тільки для того, щоб висадити черговий саджанець!”.

Організатором проєкту є український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства лісових ресурсів України.