Кабмін повідомляє, що 22 жовтня під головуванням прем’єра Дениса Шмигаля відбулась нарада з обговорення питання створення інфраструктури для розбудови фондового ринку в Україні.

Участь у нараді взяли голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв, директор офісу економічного зростання USAID Фархад Гауссі, старший банкір ЕБРР Ірина Кравченко та представники уряду.

Як зазначається, прем’єр заслухав концепції розвитку фондового ринку в Україні та підтримав ініціативу щодо підписання меморандуму з міжнародними партнерами і стейкхолдерами, який включатиме покрокову імплементацію з розбудови необхідної фінансової інфраструктури для розвитку фондового ринку в Україні та засвідчить пріоритетність відповідної реформи для уряду.

«Час експериментів завершився. Нам потрібні чіткі проектні кроки, які призведуть до виникнення цивілізованого ринку. Політична воля та підтримка уряду точно є», – сказав Д. Шмигаль.

Очільник уряду зазначив, що створення фондової платформи може зайняти три роки [у вересні Д. Шмигаль говорив про один рік, – ред.] та висловив сподівання, що до роботи буде долучена якомога більша кількість міжнародних експертів, які вже мають працюючі фінансові моделі у своїх країнах.

«Є таймлайн – трирічний часовий горизонт. Повноцінне створення фондової площадки в Україні займе певний час, тому що це потребує зміну законодавства та правил», – зауважив глава уряду.

Директор офісу економічного зростання USAID Фархад Гауссі у свою чергу заявив про підтримку реформи фондового ринку: «Це великий амбітний проект, який матиме трансформуючий ефект на українську економіку. Проект змінить те, як міжнародні інвестори дивляться на Україну, якщо він буде впроваджений правильним чином. Це більше ніж ідея, ми хочемо, щоб платформа для торгівлі різними видами активів була реальністю».